Google Plus ülevaade

Google Plus on selline uus toode kuhu migreeritakse hiljem Orkuti kasutajad ja kui sul on avalik Google Profiil siis juba praegu. Ma võtsin meelega veidi rohkem aega, et tutvuda ja seda endajaoks seedida. See on midagi sellist mida sina ehk kasutaksid aga ilmselt sinu vanaema mitte. See on ilus ja puhas kuid samas nii eilne päev.

Esimene asi mida sa märkad on “Circles” ehk ringid. Ideeliselt peaksid sa siis sõprasid ringidesse jagama sellejärgi millised suhted sul nendega on. Nii et koeratrenni kaaslased on ühes ringis, töökaaslased teises, sõbrad kolmandas jne. Kui sa midagi jagad, siis sa valid mis grupiga sa seda jagad või postitad sa lihtsalt avaliku postituse mida kõik lugeda saavad. Nüüd idee on kena (täpsemalt on see Facebook Groups pealt mahakopeeritud) kuid sellel on omad fundamentaalsed probleemid.

Nimelt on suhted alati ajas pidevas muutumises. Toome näite, ma töötan firmas ja lisan oma kolleegid töö ringi. Nüüd kui ma sealt lahkun, siis nad pole enam mu kolleegid ja ma peaks nad sealt välja tõstma tuttavate alla sest muidu ei saaks ma töö ringi kasutada selleks ettenähtud eesmärgil (jagada vaid töökaaslastega midagi). Toome veel ühe näite, ma saan üle interneti tuttavaks ehk inimesega ja ma panen ta tuttvate ringi alla. Ma saan taga kokku ja käime baaris, võtame mõned õlled, viskame nooli, nüüd tuleks ta liigutada sõprade alla. Ehk teisisõnu sa pead pidevalt haldama oma ringe, et nad oleks adekvaatsed. Ma ei ole kindel, et paljud inimesed seda teha tahavad (täpsemalt ma tean, et seda teha ei taheta, kuna muidu ei oleks see kõige vähem kasutatud võimalus Facebookis).

Nüüd kõik teised asjad on enamvähem sama funktsionaalsusega mis Facebook välja arvatud Hangout. Hangout on selline virtuaalne võimalus üle interneti chattida mitme inimesga korraga või vaadata koos YouTube videot. Kui sul pole Google+ kasutajat, siis võid proovida kasutada teenust, mille pealt see maha on kopeeritud, AIM AV. Teisisõnu seal on palju asju kuid mitte midagi revolutsioonilist.

Ahjaa, rääkides privaatsusest siis, vaikimis on ringid veid valede sättetega mis võimaldab kogematta sinu sõpradel edasi jagada sinupoolt jagatud sisu. Selle saab välja lülitada alles peale seda kui sa oled oma esimese postituse jaganud. Sa saad oma andmed alati sealt ära võtta ja konto kustutada kuid sa ei saa importida oma Facebooki andmeid. Sul on võimalus linkida oma kontosid kuid see ei anna sulle mingit erilist boonust.

Hästi on tehtud intregatsioon teiste Googli teenustega kuid mulle tundub, et seda kõikke on liiga väha ja liiga hilja. Mina pole igastahes suutnud sellest vaimustusse sattuda ja ilmselt see nii ka jääb. Tas on lahedaid asju ja mulle meeldib Twitteri ja Facebooki ideede omavaheline liitmine kuid see tulemus ise on kuidagi liiga tühi ja mage. Kui see oleks tulnud välja paar aastat tagasi oleks see kindlasti lahe kuid praegu on see sisuliselt kõik see mida me oleme harjunud kasutama, lihtsalt uues kuues ja teise firma poolt.

Vaata tutvustavaid videosid