VW Aqua Hovercraft kontsept


21 aastane Yuhan Zhang Hiinast on välja mõelnud vesiniku jõul liikuva Volkswagen Aqua tulevikumasina. Tegemist on siis igale maastikule mõeldud kahe kohalise sõidukiga millel on rohkem kui üks mootor.
Esmane mootor saab oma jõudluse vesinikkütuseelemendilt mida kasutatakse peaventilaatori vedamiseks mille rakendamisel masinat ümbritsev seelik sõiduki ümber täitub õhuga ning tõstab hõljuki maapinnast üles. Sõiduki tagumises osas paiknevad eraldi seisvate elektrimootoritega varustatud ventilaatorid mis on  mõeldud kahesuunaliseks juhtimiseks ja edasi liikumiseks.

Masin peaks ideeliselt olema võimeline liikuma kõikvõimalikes oludes. Väidetavalt isegi meretuul ja lumi ei ole tema teel takistuseks. Futuristlik sõiduk oli ka üles loetletud CDN Car Design Awards üritusel Hiinas, mida saatis lühikene pealkiri “Hiina maastikuauto” by Volkswagen.

Auto sisustus on särav ja oma olemuselt väga minimalistilk ja avarust loov. Mina ise näeksin selle taolist masinat iga saarel ja lombi ääres elava inimese hoovil. Miks mitte ka selletaolise masinaga igapäevaselt Soomes või mandril tööl käia. Pole hetkel kahjuks teada kas tegemist on ainult ilusa näidisega või tulevikus on ka sellised masinad tehasest välja lendamas. Kuid lootus sureb viimasena.