Elisa tihendab Ida-Virumaal 3,5G võrku 12 uue tugijaama võrra

Eesti suuruselt teine operaator Elisa tihendab Ida-Virumaal kiire mobiilse interneti leviala, avades maakonnas tervelt 12 uut 3,5G tugijaama.

Elisa võrgujuht Andrus Kaarelsoni sõnul on mobiilse interneti teenuse kasutajate arv kasvanud hüppeliselt ning selleks, et pakkuda klientidele jätkuvalt väga hea kvaliteediga teenuseid, tihendab Elisa maakonnas mobiilse interneti võrku. „Nutitelefonide ja tahvelarvutite populaarsus on kiirelt kasvanud ja toonud omakorda kaasa vajaduse suurendada mobiilse interneti mahtusid Ida-Virumaa 3,5G võrgus,“ ütles Andrus Kaarelson.

Täna käivitas Elisa Ida-Virumaal 10 uut 3,5G tugijaama ning ülejäänud 2 uut tugijaama avab Elisa novembrikuu lõpus. Koos uute tugijaamade lisandumisega on Elisal Ida-Virumaal 3,5G tugijaamasid kokku 58.

Täna avatud 10 uut 3,5G tugijaama paiknevad Alajõel, Avinurmes, Kauksis, Kiiklas, Kuremäel, Lohusuus, Mäetagusel, Narva-Jõesuus ja Tudulinnas ning kalendrikuu lõpus avatavad uued tugijaamad asuvad Sondas ja Iisakul. Iisaku alevikus varasemalt Elisa mast puudus ning nüüd on kohalikel elanikel võimalus kasutada nii paremat kõnelevi kui ka mobiilse interneti teenust tänu 2G ja 3G tugijaama lisandumisele alevikku.

Elisa kiire mobiilse interneti levialas elab täna kokku koguni üle 95% Eesti elanikest.

Mobiilset internetti saab tarvitada edukalt e-kirjade saatmisel, onlinest ajalehtede lugemisel, arvutist või mobiilist muusika kuulamisel, youtube`st videode vaatamisel, videode ja piltide saatmisel, mängude mängimiseks või audioraamatute kuulamiseks. Lisaks saab praegusel ajal mobiilset internetti väga edukalt kasutada selleks, et väljaspool kontorit tööd teha.

Kaks aastat tagasi oli Elisa esimene operaator, kes võttis kasutusele uudse UMTS900 tehnoloogia ja hakkas 3,5G võrku rajama ka maapiirkondadesse. Eelmise aasta kevadel tehti aga kardinaalne muudatus mobiilse interneti hindades. Peale uute MiNT pakettide turuletoomist on mobiilse interneti kasutusmahud kasvanud Elisas 15 korda.