Kohtu täna Diane Bigeier’iga Mozillast!

Kohtu Diane Bisgeier’iga ja ole esimeste seas kes saab teada startupi kiirendi programmist Mozilla WebFWD mille programmijuht ta on. Tule kohale ja saa teada rohkem programmist ja sellest kuidas sina saad sellest kasu lõigata. Lõuna toimub 12:30 kuni 14:00 täna, Garage48 HUB ning pilet on 5€ mis sisaldab endas süüa ja juua. Üritusele registreerumine käib Facebooki Garage48 ürituse lehelt.

Õhtupoole annab ka Diane veel ühe kõne, kuid seda juba IT Kolledžis kell 16:00 ruumis 314 kus ta räägib sellest kuidas ja miks Mozilla sündis. Umbes kümne aasta eest oli Internet üpris kole koht. Põhiliseks vahendiks veebile ligipääsemisel oli Internet Explorer, mis oli saavutanud üle 95% turuosa ning tõrjunud veebilehitseja ja operatsioonisüsteemi kokkusidumise teel välja senise valitseja Netscape Navigatori. Innovatsioon pidurdus ning kasutajad pidid taluma nii kehva toodet – hüpikaknad, „õngitsemine“ ja vilets kasutajaliides – kui ka piiratud valikuvabadust teistega ühendumisel ja suhtlemisel. Mozilla sündis sooviga olukorda muuta ning näidata, et Internet on liiga tähtis, et jätta seda vedelema või üheainsa firma kätte. Visioonist anda kasutajatele kontroll enda veebikasutuse üle sündis 2004. aastal Firefox. Sellest ajast peale on Mozilla kogukond ühendanud palgalisi töötegijaid ning vabatahtlikke ja kaastöölisi üle maailma, et luua inimestele uusi viise mitte üksnes tarbida, vaid ka luua uut Internetti – sellist, kus kasutajate huvid kaaluks üles firmade omad. Loengus tuleb juttu lähemalt sellest kogukonnast ning viisidest, kuidas igaüks saaks Interneti uue etapi väljakujundamisel kaasa lüüa.

PS: Juhul kui sa ei leia aega, et kuulama tulla, siis BattleIT on ülesse filminud lühikese paari minutilise intervjuu Diane’ga kus kõige olulisemast saab räägitud ja natukene valgust heidetud ka muudele asjadele. 🙂