Elektriautode kiirlaadimispunkte hakkab elektriga varustama Elektrum

625423_223200884471469_515629294_nKredExi korraldatud riigihankes kuulutati võitjaks Elektrum Eesti ning juba alates 2013. aasta detsembrist hakkab Elektrum elektriga varustama pea kõiki üle Eesti asuvaid elektriautode kiirlaadimispunkte. 

Elektriautod koguvad KredExi toel ka Eestis üha rohkem populaarsust ning tänasel päeval on Eesti teedel hinnanguliselt vuramas juba pea 750 elektrijõul liikuvat autot – number, mis kasvab iga aasta ja iga uue mudeli turule saabumisega.
KredEx vastutab ühtlasi ka elektriautode kiirlaadimisvõrgustiku eest. Üle Eesti on kokku 163 kiirlaadijat, millest 100 paikneb linnades ja 63 maanteede ääres. Suurematest linnadest on Tallinnas 27, Tartus 10, Pärnus 4 ja Narvas 2 kiirlaadimispunkti. Pea kõiki neid hakkab uuest aastast elektriga varustama Elektrum Eesti.

„See on meie jaoks kahtlemata oluline hankevõit. Elektriautod on autotööstuse ja inimese liikumisvajaduse tulevik ning loodetavasti vahetavad elektri jõul töötavad masinad vähehaaval välja fossiilsete kütuste abil liikuvad sõidukid,“ lausus Elektrum Eesti turu juht Raivo Videvik, kes on ka ise mõelnud elektriauto soetamise peale.

Ehkki kiirlaadimisjaamade kasutamine on elektriauto omanikele tasuline, on tegemist siiski märkimisväärselt soodsama kütusega kui bensiin või diislikütus. Laadijate kasutamiseks tuleb sõlmida leping kodulehel www.elmo.ee, kus saab valida kolme erineva hinnapaketi vahel.

elmo-rent-banner
2013. aasta jooksul on kiirlaadimisvõrgu kasutamine märgatavalt tõusnud. Seda on mõjutanud nii elektriautode arvu suurenemine kui ka elektriautode rendi ELMO Rent käivitumine. Kui selle aasta I kvartalis laeti kiirlaadimisvõrgus elektriautosid 32 000 kWh ulatuses, siis III kvartalis juba 99 500 kWh ulatuses.

Elektrum Eesti on tugev Eesti kaubamärk, mis müüb ja ostab elektrienergiat Eesti avatud elektriturul. Elektrumi eelised on klientide vajadustele vastavad pakkumised, soodsad lepingutingimused ja väga hea teenindus. Elektrumi turuosa Eesti avatud elektriturul oli oktoobris 10,5%.

 

minirent