Appfabric paigaldamine ebaõnnestub veakoodiga 1603

AppFabrik on rida intregeeritud tehnoloogiaid mida kasutatakse, et muuta lihtsamaks skaleeritavate rakenduste ehitamist mis jooksevad IIS’i otsas. Paraku ei pruugi aga selle paigaldamine alati õnnestuda.

Peale paari tundi madistamist leidsin ülesse probleemi mis takistab Appfabrikul installida ennast. Minu juhtumi puhul oli mul kaks probleemi korraga. Esimene neist on see, et SQL Server 2012 installer on bugine ning lõhub ära Powershelli. Nimelt PSModulePath unustatakse lõppu üks jutumärk mis ei peaks seal olema. Selle saab õnneks parandada kergelt regedit.exe abil kui navigeerida HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Environment ja võtta üleliigne jutumärk ära PSModulePath väärtuselt. Peale seda logi välja ja sisse tagasi, nii võtab PowerShell uue väärtuse endale külge. Sa saad seda kontrollida käsuga “$env:PSModulePath”.

Teine mure on aga selles, et Appfabrik 1.1 paigalduspakett ise on ka veidi vigane. Nimelt ei ole vahet kas sa oled valinud soovi tagasidet anda või mitte, installer üritab ikkagi teha Windows Task schedulerisse uut taski mis on aga paljudes firmades lubatud vaid domeeni administraatoritele. Kuna ka kohalikul administratoril pole selleks piisavalt õigusi siis paketi paigaldamine ei saagi õnnestuda. Ainuke viis on pakkida pakett lahti, ja muuta paigaldusskripti nii, et taski teha ei üritataks.