Täna tähistab Finnair oma 90. Sünnipäeva

finair
Täna, 1. novembril tähistab põhjanaabrite lennufirma Finnair oma 90. sünnipäeva. Ettevõte asutati 1923. aastal ning on tänaseks vanuselt maailma viies tegutsev lennukompanii.

httpv://www.youtube.com/watch?v=JFwm9v5sRXY

Finnair spetsialiseerub peamiselt lendudele Euroopast Aasiasse, lennates Helsingist enam kui 60-sse Euroopa ning 13-sse Aasia sihtkohta. Finnairi lennupark koosneb moodsatest Airbus lennukitest, mis veavad aastas üle kaheksa miljoni reisija.

httpv://www.youtube.com/watch?v=0z5GXwasrMs

Tänase päeva puhul jagatakse kõikidele pikamaa reisijatele spetsiaalne Finnairi teemaline Piilupart Donaldi koomiksi eriväljaanne, kuid 90. juubeliaasta tähistamisega on alustatud juba ka varem. Näiteks on ettevõte teatanud juubeliaastapäeva puhuks tellitud spetsiaalsetest Marimekko disainiga istmete peakatetest ning lauanõudest. Septembris alustati koostööd Soome tippkokkadega Pekka Teräva ja Tomi Björckiga, kes on välja töötanud spetsiaalse äriklassi menüüvaliku. Lisaks uuendati ka Finnairi lennukite pardapealset meelelahutussüsteemi – nüüdsest saab pikamaareisidel valida 72 filmi ja üle 150 teleprogrammi vahel.

Samuti ühtlustab Finnair oma lennuparki, eesmärgiga opereerida tulevikus vaid Airbus tüüpi lennukitega ning tuleva aasta septembris ostetakse uusim Airbus 321 Sharklet lennuk. Lisaks avab kevadel Finnair Helsingi lennujaamas oma tippklientidele uue Premium Loungei.

Finnair on jätkusuutliku lendamise teerajaja, omades uut ja moodsat lennuparki ning on ainus Skytaxi 4-tärni lennufirma Põhjamaades. Ettevõte on pälvinud ka viimasel neljal aastal World Airline Award auhinna kui Parim lennuettevõtte Põhja Euroopas. Finnair kuulub maailma juhtivate lennuettevõtete liitu oneworld.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Y_qBWi-x9mQ