Eesti parimaks pürgib 43 nutikat m-teenust


Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel toimuval konkursil “Eesti parim m-teenus 2012” osaleb 43 kodumaist mobiilirakendust. Tänasest on avatud ka Delfi Forte lehel veebihääletus, et selgitada nädala jooksul välja rahva lemmik m-teenus. Konkursi tulemused kuulutatakse välja autasustamisüritusel 20. juunil.

Konkursi žürii liikme Katri Ristali sõnul on 43 kandidaati Eesti tingimustes suurepärane tulemus: „Kui veel paar aastat tagasi tuli kohalikke m-teenuseid otsida tikutulega, on tänaseks toimunud märgatav areng. Samas tuleb tõdeda, et Eestis on avaliku sektori m-teenuste osakaal äärmiselt tagasihoidlik. Mujal maailmas kasutatakse aga m-teenuseid aktiivselt erinevate huvigruppide kaasamiseks ja informeerimiseks. Olen siiski kindel, et rahvusvahelisele konkursile WSA Mobile saame Eestist saata väga head esindajad.“

Sarnaselt eelmisel aastal toimunud „Eesti parima e-teenuse“ konkursile on ka mobiilivaldkonnas konkurents kõige tihedam äri ja ettevõtluse kategoorias. Selles kandideerib parima m-teenuse tiitlile 18 rakendust või muud mobiilset lahendust. Oma kandidatuuri on üles seadnud ettevõtete teabeliin 1188 Infoabi, vabade taksode otsingurakendus 1taxo, kliendikaartide taskuhaldur CardSlash, Elektrinäidud, Nordea Mobiilipank, personaalsete mobiiliseadmete jälgimissüsteem nTracker, Ühisteenuste mobiilse parkimise rakendus Parkimine.ee, küsitluste jt andmete mobiilne kogumislahendus PosQues, ootejärjekordade haldamise ja mobiilsete järjekorranumbrite süsteem Qminder, SEB Mobiilipank, tööde juhtimise ja autode asukoha jälgimise süsteem SeeMe Mobile, Solaris Kino mobiilirakendused, Swedbanki mobiilirakendused, tanklate hinna- ja asukoha infosüsteem TanklaGPS, söögikohtade mobiilne tellimus- ja eeltellimussüsteem TapTender, rahvusvaheline taksode tellimissüsteem TaxiPal ning mobiilse müügimehe töövahend Telema MMT.

Järgneb meelelahutuse ja meedia kategooria üheksa m-teenusega. Siin astuvad võistlustulle Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ja Ärilehe digilehtede mobiiliversioonid, ERRi tele- ja raadioprogrammide ülekannete ning saadete arhiivi rakendus, paberfotode tellimuskeskkond Fotoluks– pildid paberile, ööklubidele ja üritusturundajatele mõeldud piletimüügi ja kliendilistide haldussüsteem GateMe, ööklubikülastajate omavahelise suhtluse ja pildistamise lahendus iClub, uudisteportaal mDelfi, Piletilevi mobiilsete piletite ostusüsteem Mobiilne Pilet, RSS-voogudest kasutaja ekraanile uudiseid koguv rakendus Uudishimu ning internetiga ühendatud
video- või turvakaamerate pilti mobiilile edastav Äpp.

Ka tervise ja keskkonna valdkonnas pürgib Eesti parimaks üheksa mobiiliteenust. Selles kategoorias kandideerivad metsa tihedust ja teisi omadusi mõõtev ja arvutav Bitterlichi relaskoop, e-ainete loetelu inforakendus E-ained, ilmateadet mobiilselt edastav FastWeatherGuide, loomade ja lindude jälgede määramise abirakendus Kes käis?, Metsaregistri andmeid esitav rakendus Metsaeraldised, mobiilse orienteerumise rakendus MOBO, spordikeskuse treeningute broneerimisrakendus MyFitness, seeneliikide tuvastamist pakkuv Seeneaabits ning lindude määramise abirakendus Talvine aialinnuaabits.

Kultuuri ja hariduse kategoorias on kandidaate neli: linnaruumis asuvatele objektidele komponeeritud muusika- või heliklippe mängiv Citymixer.net, eesti õigekirja mobiilirakendus Sõnar, Vanemuise teatri tegevust ja kava tutvustav rakendus Teater Vanemuine ning eri keeltes sõnade õppimise rakendus Vocabulary Flash Cards.

Valitsemise ja kaasamise valdkonnas kandideerivad parimaks m-teenuseks EMT ja Finestmedia koostöös valminud digiallkirjastatud dokumentide nutitelefonis või tahvelarvutis avamise ja kasutamise rakendus DigiDoc, mobiilne infokanal ja linnaosapõhine elanike võrgustikurakendus Meie Tallinn ning Eesti Orienteerumisliidu avalike e-teenuste kasutamiseks arendatud mobiilirakendus Minu eOL.

Konkursile “Eesti parim m-teenus 2012” esitati tähtajaks kokku 45 mobiilirakendust või -teenust viies eri kategoorias. Kaks esitatud tööd ei vastanud konkursi reeglitele, mistõttu žürii neid hinnata ei saa.

Eesti parimad m-teenused selgitatakse välja juuni esimesel nädalal toimuval žürii koosolekul. Võitjad kuulutatakse välja 20. juunil autasustamisüritusel, kus auhinnad annab kätte majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Konkursi koduleht ja kandidaatide tutvustused: www.m-konkurss.net
Facebookis: www.facebook.com/Mkonkurss
Konkursiteemalised videod: http://www.youtube.com/user/Mkonkurss
Rahva lemmiku hääletuse leht:
http://forte.delfi.ee/news/digi/eesti-parima-m-teenuse-rahvahaaletus-on-ala
nud.d?id=64480290

Konkurss „Eesti parim m-teenus 2012“ viiakse ellu Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel ning Euroopa Liidu struktuurifondide programmist “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine”, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Konkurssi aitab korraldada kommunikatsiooniettevõtte In Nomine.