Edelaraudtee uus liiklusportaal kuvab rongide liikumist reaalajas

Edelaraudtee avas uue reisirongide liiklusinformatsiooni koondava portaali, kust saab muuhulgas vaadata rongide liikumist reaalajas. Portaal on kõigile reisihuvilistele kättesaadav veebiaadressil http://www.edel.ee/liiklus.

Ettevõtte müügijuhi Annemari Oherdi sõnul on nüüdsest igaühel võimalik vaadata sama infot, mida kasutavad raudteeliikluse korraldajad oma töös. „Selleks, et tööd raudteel efektiivselt korraldada, vajame ise jooksvalt infot rongiliikluses toimuva kohta – kus rongid parasjagu asuvad, kas sõit kulgeb graafikus jne. Selleks oleme paigaldanud rongidesse GPS-seadmed, mis võimaldavad teavet reaalajas edastada. Otsustasime selle info tuua avalikkuseni, koondades ühtlasi rongisõiduks vajaliku ja huvipakkuva teabe ühte portaali kokku,“ rääkis Oherd.

Reisiinfot koondavas keskkonnas saab lisaks rongide reaalajas liikumisele vaadata jaamu ja peatusi puudutavat teavet. Näiteks on ära toodud jaama täpne asukoht, info ooteruumide, piletikassade, ooteplatvormide ning seonduva ühistranspordi kohta. Samas on võimalik avada iga jaama kohta eraldi infotabloo, kust näeb antud peatusesse saabuvate ja väljuvate reiside kellaaegu ning toimuvate reiside vastavust sõiduplaanile.

Annemari Oherdi sõnul arendab Edelaraudtee liiklusportaali pidevalt edasi, lisades juurde reisijate jaoks huvipakkuvat informatsiooni. „Tähtis on see, et kõigil oleks hea ülevaade selle kohta, mis rongiga sõitma minnes ees ootab. See loob turvalisust ning võimaldab oma reisi paremini planeerida,“ rääkis Oherd.

Edelaraudtee uus liiklusportaal on osa ettevõtte arendatavast infosüsteemi projektist, mille eesmärk on pakkuda reisijatele võimalikult laiapõhjalist teavet rongiliikluses toimuva kohta.