Eesti iPhone app tõusis App Store’is allalaetavuse tippu


Eestis loodud ainulaadne mobiilirakendus, mis võimaldab 1188 INFOABI andmebaasist saada tasuta andmeid rohkem kui 90 000 ettevõtte kohta, jõudis avanädalal kohalike iPhone’i kasutajate poolt App Store’ist alla laetud rakenduste osas esikohale.

Teabeliin AS müügidirektori Anni Merivee sõnul oli INFOABI 1188 värske app viimase nädalal jooksul iga päev Eestis enim App Store’st alla laetud tasuta rakendus. “Pakume sellist mobiilset infolahendust Eestis esimestena ja selle tugevus seisneb kindlasti kontrollitud ja usaldusväärsetel andmetel põhinevas andmebaasis,” lausus Merivee ning lisas, et kuna iPhone’de populaarsus on Eestis endiselt tõusuteel ja inimesed kasutavad informatsiooni hankimiseks järjest rohkem internetti ja nutitelefone, oli ka infotelefonil 1188 aeg innovatsiooniga kaasa minna ning oma andebaas mobiilirakenduses kättesaadavaks teha. “Usume, et uue rakendusega saame oma klientidele neid huvitavat infot veelgi kiiremini ja soodsamalt vahendada,” ütles Merivee.

1188 INFOABI app’i allalaadijad saavad ligipääsu kõigile infotelefoni andmetele ning peale selle on rakenduses ka mitmeid uusi lisafunktsioone. “App’i loomisel innustas meid soov olla abimeheks liikuvale inimesele – seetõttu lisasime sinna ka kaardisüsteemi, mille abil saab kasutaja täpseid juhiseid, kuidas kõige kiiremini ja mugavamalt sihtkohta jõuda,” selgitas Merivee. Lisaks on rakendusest abi ka uutes kohtades või võõrastes linnades liikujale. “Selleks, et mõni uus kohvik avastada või sobiv hotell leida, ei ole vaja teha muud, kui app tööle panna ning see pakub sulle ise sobivaimad kohad välja,” rääkis Merivee ning lisas, et kõik lemmikkohad ja nende kontaktandmed saab kasutaja ka rakenduse lemmikute kausta salvestada.

Uue mobiilirakenduse on loonud Digital Media Solutions ja selle saab tasuta alla laadida App Store’ist:
http://itunes.apple.com/us/app/1188-infoabi/id515899643?ls=1&mt=8

1188 INFOABI on üks Eesti tuntumaid ja suurima andmebaasiga infotelefone, mis sisaldab enamiku Eesti telefonioperaatorite avalikke eraisikute telefoninumbreid ning mitmekülgset infot Eesti firmade kohta. Kõik 1188 andmed on kättesaadaval ka internetiotsingus www.1188.ee, kust leiab ka põhjaliku meelelahutusürituste andmebaasi ning palju muud kasulikku. Infotelefon 1188 INFOABI on tegutsenud Eesti turul 1996. aastast ja kuulub Interinfo gruppi, mis juhib infoettevõtteid nii Eestis, Lätis kui Leedus. Grupi omanik on Baltimaade üks suuremaid erakapitalil põhinevaid ettevõtteid BaltCap Investments.