StartSmart

Järgmisel nädalal, 26.-27.aprillil, toimub Ülemiste City’s idufirmadele mõeldud üritustesarja StartSmart! kevadhooaja viimane seminar, kus tutvustatakse alustavate ettevõtete rahvusvahelistumise võimalusi.

Ürituse peaesineja on Andy Lopata, keda ajaleht Financial Times nimetab üheks Euroopa juhtivaks ärisuhtluse strateegiks. Lisaks Lopatale on kohal ka Ameerika Ühendriikide tuhtud erainvestor Bill Payne.

Ülemiste Citys toimuva seminari “Roadmap2GlobalMarkets” eemärgiks on innustada Eesti alustavaid ettevõtjaid suurelt mõtlema ja õppima rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtjate kogemustest.

Andy Lopata on kolme ärikontaktide temaatikat kajastava raamatu autor ja ta on aidanud ärikontaktide võrgustike potentsiaali realiseerida nii väikestel ettevõtetel kui ka suurtel organisatsioonidel nagu Deloitte, Merrill Lynch ja Mastercard.

Technopolis Ülemiste juhatuse esimehe Gert Jostovi sõnul on võrgustumisest rääkimine oluline, sest rahvusvahelises suhtlemises on eestlased vahel kohmetud ja ei ole tihti teadlikud sellest, kuidas kontaktvõrgustikku edendada ja seda äri hüvanguks ning uutele turgudele liikumiseks ära kasutada. Lisaks Lopatale esineb ürituse esimesel päeval üle 50 investeeringu teinud erainvestor Bill Payne, kes õpetab idufirmasid erainvesteeringuteks valmistuma.

Arengufondi investeeringute divisjoni juht Heidi Kakko hindas: “Nii Eesti idufirmad kui erainvestorid saavad kindlasti kasu Payne’i kogemustest ning veelgi enam – erainvestoritel on mai alguses unikaalne võimalus osaleda Bill Payne’i juhtimisel toimuvas erainvestorite meistriklassis.

Teiste esinejate seas on Eesti eduka idufirma Pipedrive asutaja Timo Rein ning Dr. Martin Seppäla, kes on strateegilise juhtimise alal nõustanud selliseid ettevõtteid nagu Nokia, Teliasonera ja HP.

Teisel päeval toimub praktiline seminar, mille käigus meeskonnad koostavad Yrjö Ojasaare eestvedamisel oma äriideest lähtuva tegevusplaani rahvusvahelistele turgudele jõudmiseks. Ojasaar on mitmete tehnoloogiaettevõtete asutaja, juht, investor ja nõustaja.

Eelmised StartSmart! sarja üritused on osutunud alustavate ettevõtjate seas väga populaarseks: veebruaris Tallinnas toimunud seminaril “Models4Business” osales üle 200 inimese Eestist ja Soomest ning ürituse otseülekannet koduleheküljel jälgis kokku 18 000 inimest üle maailma. Märtsis koostöös Aalto Ülikooliga Helsingis toimunud seminaril “Steps4Success” oli kohal 250 osalejat, sealhulgas mitukümmend noort Eesti ettevõtjat.

StartSmart! on konverentside, praktiliste seminaride, töötubade ja võrgustikku laiendavate ürituste sari, mis on suunatud Eesti ja Soome alustavatele ettevõtjatele. Üritustesari kestab 2013. aasta keskpaigani ja seda organiseerivad koostöös Eesti Arengufond, Aalto Ülikool Soomes, EAS, Technopolis Ülemiste ja konsultatsioonifirma BDA Consulting. Programmi kaasrahastatakse Euroopa Liidu struktuurifondide programmist Interreg IV A Programme 2007-2013.

Lisainfo ja täpne ajakava: http://www.start-smart.me/roadmap2globalmarkets