Uuring: telerist on saamas perekondlik meelelahutuskeskus

LG poolt Eestis, Lätis ja Leedus läbiviidud tarbijauuring kinnitab, et uute telerite puhul hinnatakse olulisimaks funktsiooniks traadita ühilduvust teiste digiseadmetega. Uuringu tulemus kinnitab, et telerist on saamas perekondlik meelelahutuskeskus, mille abil lisaks televisiooni vaatamisele surfatakse internetis, mängitakse mänge ning jagatakse erinevat digitaalset sisu.

 

Traadita ühilduvust peab teleri puhul oluliseks 56% Eesti, 74% Läti ja 62% Leedu elanikkonnast. Eestis hindavad teleri ühilduvust teiste seadmetega kõrgeimalt inimesed vanusegrupis 30 – 39 (65% kõigist vastajatest). Funktsioonide puhul hinnatakse ka internetibrauseri olemasolu ja erinevaid rakendusi. Üks kõrgeimalt hinnatud funktsioonidest oli ka võimalus kasutada sotsiaalseid võrgustikke läbi teleri. Sellist võimalust hindavad enim vastajad vanusegrupis 40 – 49.

 

„LG uuring näitab selgelt, et tänapäeval on inimeste jaoks tehnoloogia integreeritud kasutamine igapäevane. Seega koguvad ka nutitelerite poolt pakutavad erinevad lisavõimalused jõudsasti populaarsust,“ kinnitas Vjaceslavs Sergejevs, LG Electronics Latvia suhtekorralduse juht Balti riikides. „Hetkel on populaarseim nutitelerite poolt pakutav teenus video striiming ehk videofailide edastamine üle interneti,“ lisas ta.