Canon on tootnud juba 80 miljonit EF-objektiivi


Canon teatas eile, et on jõudnud oma 80 miljonenda EF-objektiivi tootmiseni. See uus tase saavutati just Canoni EOS-süsteemi 25. juubeliaastal ning kõigest üheksa kuud pärast 70 miljonenda objektiivi valmistamist 2011. aasta oktoobris.

„Oleme alates kõige esimese EF-objektiivi tootmisest aastal 1987 pühendunud igal tasemel kasutajate jaoks parima võimaliku jõudluse pakkumisele,” ütles Canon Europe’i hobipildindusgrupi tooteturundusdirektor Steve Marshall. „Kasutades ära aastakümnete jooksul kogunenud teadmisi ja kogemusi ning uusimaid optilisi tehnoloogiaid, pakub meie EF-objektiivisari nii silmapaistvat pildikvaliteeti kui ka loomingulist vabadust – ja seda nii fotode kui ka video puhul. See on uskumatu saavutus, mis on tõestuseks meie EF-objektiivisarja heale kvaliteedile ja suurele populaarsusele.”

Canoni maailmakuulsa EF-objektiivisarja tootmine sai alguse märtsis 1987 koos Canoni esimese EOS-sarja peegelkaamerasüsteemi tutvustamisega ettevõtte Utsunomiya tehases. Viimase 25 aasta jooksul on sari olnud pildindusvaldkonnas esirinnas just mitmete esmaklassiliste tehniliste uuenduste poolest, tutvustades mitmeid uuenduslikke tehnoloogiaid, mille hulgas on maailma esimene[i] ultrahelimootoriga objektiiv (USM) ja pildistabiliseerimistehnoloogia (IS), aga ka mitmekihilised difraktsiooni võimaldavad optilised (DO) elemendid ning SWC-vääristusega (Subwavelength Structure Coating) peegeldumisvastane tehnoloogia.

Nii fotograafidele kui ka videotegijatele loodud EF-objektiivisari hõlmab nüüd enam kui 76 eri mudelit.  Lisaks digipeegelkaameratele loodud EF- ja EF-S-objektiividele sisaldab see nüüd ka üha laienevat 4K-resolutsiooniga EF-kinoobjektiivivalikut, mis pakub esmaklassilist ja professionaalset videojõudlust. Juulis 2012 teatas ettevõte ka uuest EF-M-objektiivisarjast, mis on loodud spetsiaalselt Canoni EOS M-i kompaktsüsteemi kaameratele ning milles on ühendatud Canonile omane pildikvaliteet kompaktse ja kerge disainiga.

Olulised etapid EF-objektiivide tootmises

Alates tootmise käivitamisest 1987. aastal on arendustöö laienenud ühtekokku nelja tootmisüksusesse.

·         1995: EF-objektiivide tootmismaht ületab 10 miljoni piiri.
·         2001: EF-objektiivide tootmismaht ületab 20 miljoni piiri.
·         2006: toodetud on 30 miljonit EF-objektiivi.
·         2008: aprillis täitub 40 miljoni ühiku verstapost.
·         2009: toodetud on juba 50 miljonit objektiivi.
·         2011: jaanuaris saavutatakse 60 miljoni objektiivi piir.
·         2011: EF-sarja objektiivide tootmismaht tõuseb üheksa kuuga 10 miljoni võrra, saavutades oktoobris 70 miljoni ühiku taseme.