Arengufondi toel hakkab iduettevõtjate instituudis õppima 23 noort

IMG_5320Eesti Arengufondi toel täna Tallinnas õppetööd alustavasse iduettevõtjate instituuti valiti pea saja kandidaadi seast 23 noort. Instituudi eesmärk on olla hüppelaud tänastele palgatöötajatele, kes võiksid olla uute idufirmade loojateks.

Eestis pilootprojektina alustava iduettevõtjate instituudi Tallinna programmi esimesse lendu valiti 23 potentsiaalset startup-ettevõtjat. Ehkki algselt plaaniti programmi võtta 20 inimest, suurendati väga hea potentsiaaliga kandidaatide (75) tõttu Tallinna programmi kohtade arvu 23-le. Esimeses lennus õppima asuvate tulevikuettevõtjate keskmine vanus on 32 ja nende praegune töökoht on suurettevõte. Esimese lennu õppetöö algab 19. novembril ja kestab neli kuud. Idufirmade instituut on osa maailma suurimast idufirmade koolitusprogrammist Founder Institute, mis on esindatud ligi 50 maailma linnas.

“Iduettevõtjate instituudi neljakuulise semestri jooksul tehakse väga praktilist tööd – potentsiaalsed ettevõtjad loovad õpingute käigus oma idufirma ning arendavad seda edasi õppekursustest saadava info, praktiliste ülesannete ja ärimentorite võrgustikult saadud tagasiside toel, “ kirjeldas täna algavat õppetööd Founder Institute’i Eesti esindaja Mari Suviste. Õppesessioone peetakse kord nädalas õhtustel aegadel, mistõttu ei pea osalejad koheselt oma palgatööst loobuma.

“Kuigi startup-valdkonnas võib tihti näha tegutsemas entusiastlikke noori inimesi, siis tegelikult on tihtipeale edukad juba natuke kogenumad, suurettevõtte ja juhtimiskogemusega inimesed. Founder Institute ongi suunatud neile nii-öelda karjääriinimestele, kes tunnevad, et on nüüd valmis ettevõtjaks hakkama, aga kellel napib vajalikest teadmistest ja otsustavast tõukest,” rääkis ettevõtja ja programmi mentor Lauri Antalainen.

Iduettevõtjate instituut käivitub Startup Estonia programmi raames, mida rahastatakse Euroopa Regionaalfondi vahenditest. Startup Estonia eesmärk on pakkuda koostöös Eesti idufirmade ökosüsteemiga Eesti alustavatele ettevõtjatele lihtsasti mõistetavat ja terviklikku arengukeskkonda ning aidata kaasa ambitsioonikate ja maailmale väärtuslike ettevõtete loomisele ning arendamisele.

Silicon Valleys asuva peakorteriga Founders Institute on nelja tegutsemisaasta jooksul on aidanud kaasa enam kui 1000 tehnoloogia-startupi loomisele üle maailma. Loodud ettevõtete koguväärtuseks on 5 miljardit dollarit ja nad annavad tööd enam kui 10 000 inimesele.

IMG_5322 IMG_5323 IMG_5326 IMG_5329 IMG_5331 IMG_5337 IMG_5339 IMG_5340 IMG_5342 IMG_5343 IMG_5349 IMG_5350 IMG_5352 IMG_5353 IMG_5355 IMG_5356 IMG_5357