Osta.ee alandas komisjonitasu ettevõtetele

osta1Ostu-müügikeskkond Osta.ee alandas jaanuaris e-poodide kaupade ja teenuste komisjonimüügi tasu kuni 47%.

Gunnar Valge, Osta.ee haldusettevõtte Allegro Baltics juht: “Hinnakirja soodsamaks muutmine on tingitud e-kaubanduse turu muutuvast olukorrast. E-kaubandus teatavasti ei tunne riigipiire ning ostjaid meelitavad suurte rahvusvaheliste poodide pakkumised. Meile on väga tähtis kõigi 660 Osta.ee-s tegutseva e-poe käekäik, et nad saaksid Eesti turul soodsamate hindadega pakkumisi teha. Seepärast alandasimegi teenustasu hindu e-poe kaupadele ja teenustele. Meil on kuus 2,6 miljonit korda vaadatav ning 600 000 unikaalse külastajaga müügikanal ja me oleme partner Eesti e-poodidele, aidates neil kaupu müüa. Näeme meid müügikanalina kasutavate ettevõtete osakaalu kasvamas. 2013. aastal oli Osta.ee tehingute arv üle 1,2 miljoni.”

Ettevõtete B2C tehingute arv Osta.ee-s oli aasta viimase kolme kuu jooksul 66% ja eraisikult eraisikule tehingute arv oli 34%. B2C müügikäive Osta.ee-s kasvas viimase aastaga 22%.

Gunnar Valge kinnitusel jätkas Eesti e-kaubandus 2013. aastal stabiilset arengut tempoga ca 20% aastas, kuukäibed küündisid 8 miljoni euroni.

Tõusvat trendi müügikäibes tunnetavad ka Osta.ee-s tegutsevad ettevõtjad: näiteks veebis tegutsev Perekaubamaja OÜ käibest 80% tuleb Osta.ee-st, veebikaubamaja Client Is King OÜ käive, mis tuleb Osta.ee kaudu, on võrreldes aastatagusega kasvanud 300%.

Näide Osta.ee komisjonitasude langusest

Näiteks 200 eurose tehingu puhul pidi ettevõtja Osta.ee-le vahendustasu maksma 15 eurot, siis uue hinnakirja järgi on see 11 eurot ehk 26% madalam. Kategoorias arvutid ja audio-video komisjonitasu langus suurim: 200 eurose tehingu puhul oli see 8,5 eurot ja nüüd 4,5 eurot ehk 47% soodsam.