Windows 8 rakenduspoodi lisandus 23 Eesti äppi

Screenshot.126933.1000001
Eesti suurima Windows 8 äppide arendusvõistluse tulemusena laekus rakenduste poodi 23 uut kohalikku äppi. Parima äpi auhinna võitis kaasakiskuv mäng Sõnad, millel on juba praegu sadu kasutajaid.

Microsoft Baltikumi Windowsi tootejuhi Andres Sireli sõnul on rakenduste arendamine hetkel nii Eestis kui mujal maailmas väga kiirelt kasvav valdkond. “Arvutikasutus muutub üha enam mobiilseks ja puutetundlike seadmete hind langeb, see tähendab, et nõudlus modernsete ja näpuga mugavalt kasutatavate äppide vastu kasvab. Windows 8 südameks on äpid ja soovisime julgustada kohalikke arendajaid looma Eesti kasutajate jaoks põnevaid rakendusi ning mänge, mis rikastaks Windowsi kasutuskogemust veelgi„ tutvustas Sirel äppide arendusvõistluse käivitamise põhjuseid.

Windows 8 jõudis turule eelmise aasta sügisel ja on tänaseks pidevalt turuosa kasvatanud üle maailma. Sarnane trend on nähtav ka Eesti turul.

„Windows 8 tahvelarvutite ja Windows Phone 8 nutitelefonide osakaal on Eestis tõusulainel. Näiteks Nokia Lumia 920 oli väga kaua oodatud mudel meie turul. Seetõttu on väga oluline, et Windowsi rakenduspoodi jõuaksid ka uued kohalikud äpid,“ ütles Raul Murro, EMT teenuste juht.

Uute rakenduste loomist soodustab asjaolu, et viimastel aastatel on oluliselt muutunud IT-arendajate ökosüsteem. „Kui varem kuulusid IT-arendate kogukonda üksnes professionaalsed tegijad, siis täna loovad äppe ka need, kes ei tegele igapäevaselt IT-arendusega. Võib öelda, et maailmas on täna pea 80 miljonit äppide arendajat, kellest pooled on tudengid, lapsed, arvutihuvilised või mis iganes muu valdkonna esindajad,“ selgitas Sirel.

Pidevalt uute rakenduste lisandumine erinevate platvormide rakenduspoodi on viinud olukorrani, kus kasutajad muutuvad üha valivamaks, milliseid rakendusi alla laadida. „Tänaseks ei ole enam oluline niivõrd rakenduspoes leiduvate äppide arv, vaid kvaliteet ja kasutajasõbralikkus,“ ütles Sirel.

„EMT äppimiljonäri kampaania näitas, et kõige rohkem soovitakse Eestis erinevaid hinnavõrdlusäppe. Lisaks järgnesid populaarsuselt transpordi, meditsiini ja haridusvaldkonna rakendused, mis omakorda jagunesid veel spetsiifilistemaks kategooriateks,“ sõnas EMT teenuste juht Raul Murro.

Windows äppide arendusvõistluse toetaja, Samsung Eesti juhi Ursel Velve sõnul muutub tehnika ostmisel üha olulisemaks mitmekülgne sisu ning uute ja innovatiivsete rakenduste kasv. “Puutetundlike seadmete müük kasvab väga kiiresti ning Samsung toetab võistluse võidufondi uusima Samsung ATIV-seeria sülearvutiga, mis on kasutatav nii tahvel kui sülearvutina, millel on pikk aku eluiga ja kõik ühenduspesad monitori jaoks, “ täpsustas Velve.

Eesti suurimal Windows 8 äppide arendusvõistlusel selgusid võitjad 5 kategoorias. Parimaks tudengite loodud äpiks sai mäng „Maailmalõpp“, mille arendas tudengite meeskond Maret Kruve, David Puusaag, Jevgeni Rumjantsev, Jaanus Varus. Parima mängu tiitli võitis väikelastele ja koolieelikutele loodud õppemäng „Õuna seiklus“, mille töötas välja arendusfirma BrightSpark. Parimaks haridusäpiks tituleeriti Tan Silliksaare loodud „Sõnastik“, mis koondab endas erinevate keelte ja teiste valdkondade sõnastikke. Parima kohaliku äpi auhinna võitis Gerry Mäekivi ja Mattias Erdfeld loodud „Eesti supelrannad“, mis pakub mugavat ligipääsu ametlike supelrandadele koos sealsete õhu- ja veetemperatuuridega. Võistluse üldvõitjaks ehk parima äpi tiitli võitis kaasakiskuv mäng „Sõnad“, mis on populaarse sõnaotsimismängu Wordament eestikeelne analoog. Võitja äpi autoriks on Agu Suur.

Lisaks selgus Facebookis toimunud avaliku hääletuse kaudu rahva lemmikäpp, milleks sai 418 häälega Eesti supelrannad.

Windows 8 müüdi maailmas esimese kahe kuuga üle 60 miljoni litsentsi ja uue rakenduste poe kaudu laaditi selle ajaga alla üle 100 miljoni äpi. Microsoft tõi Windows 8 turule 2012. aasta sügisel.

Lisainfot Windows 8 arendusvõistluse ja valminud äppide kohta leiab veebilehelt: www.microsoft.ee/w8

One thought on “Windows 8 rakenduspoodi lisandus 23 Eesti äppi”

  1. Reeglites ju kirjutatud, et “Parim mäng, mis ilmub poe kategoorias “mängud”” kuid “Õuna Seiklus” on hariduse kategooria all.

Kommenteerimine on suletud.