Eesti ja Tai soovivad IT- ja turismialast koostööd tihendada

urmas-paet-66040584
Välisminister Urmas Paet ning Tai turismi- ja spordiminister Somsak Pureesrisak kõnelesid kohtumisel Bangkokis võimalusest kehtestada Eesti kodanikele viisavabadus Taisse reisimisel ning turismialasest koostööst. „Võttes arvesse, et Tai on Eesti elanike seas populaarne reisisiht, on viisavabaduse kehtestamine vajalik. Loodetavasti otsustab Tai viisanõudest loobumise selle aasta jooksul,” ütles välisminister Paet.

Ministrid avaldasid lootust, et Eesti ja Tai turismiettevõtete koostöö tiheneb. „Loodame näha Eestis rohkem Tai turiste,“ lisas välisminister Paet. Tai osaleb ka järgmise aasta veebruaris Tallinnas toimuval rahvusvahelisel turismimessil TOUREST 2014.

888587_45495_155505390_e88b418153_o
Veel kõnelesid Paet ja Pureesrisak rahvusvahelisest koostööst spordis ning avaldasid toetust lisada maadlus olümpiaalade hulka tagasi. Rahvusvaheline Olümpiakomitee on otsustanud jätta 2020. aasta olümpiamängude kavast välja maadluse.

Tai minister tundis veel huvi Eesti vehklemisspordi ja treenerite kogemuste vastu ning avaldas soovi teha koostööd ka spordimeditsiini valdkonnas.

Kohtumisel Tai infotehnoloogiaministri Anudith Nakornthapiga arutas välisminister Urmas Paet Eesti ja Tai vahelisi koostööperspektiive e-lahenduste alal. Välisminister Paet andis ülevaate Eesti e-valitsuse ja e-teenuste kasutamise kogemusest.

Infotehnoloogiaminister Nakornthap väljendas Tai soovi osaleda sel aastal juunis Tallinnas toimuval iga-aastasel NATO rahvusvahelisel küberkonfliktide temaatilisel konverentsil. Välisminister Urmas Paet rõhutas rahvusvahelise koostöö olulisust küberjulgeoleku vallas.

One thought on “Eesti ja Tai soovivad IT- ja turismialast koostööd tihendada”

  1. Viisavabaduse arendamine Taiga annaks Eestile palju juurde ja majanduslikust seisukohast lähtudest oleks see kindalsti Eestile kasulik.

Kommenteerimine on suletud.