Visiooniseminar „Tehnoloogia areng ja tuleviku töökoht“

Homme, 23. oktoobril toimub Eesti Kaubandus-Tööstuskojas visiooniseminar „Tehnoloogia areng ja tuleviku töökoht“. Seminari eesmärgiks on vaadata tulevikku selle pilguga, milliseid muutusi võib oodata seoses töökoha ja töötamisega üldisemalt, eriti aga tehnoloogia arengu osas.

Inimesed töötavad aina enam paindlikumalt – tahvelarvutite või nutitelefonidega, pilve või VPNi kaudu. Tehnilisi vahendeid kasutatakse kodus teleri ees ja kontoris ning see teeb inimesed palju produktiivsemaks. Hiljutises uuringus (Regus, 2012) väitis 66% Balti riikide ettevõtetest, et paindlike töömeetodite kasutamise tulemusel on nende produktiivsus suurenenud ja 73% ettevõtetest seostavad suurenenud tulu otseselt paindliku töötamisega. Infotehnoloogia arenedes ei võrdu traditsiooniline töökoht enam töö teostamise kohaga.

Mida täpsemalt tulevik tuua võib, aitavad meieni tuua mitmed oma eriala spetsialistid ja visionäärid.

Microsoft Eesti tehnoloogiakonsultant Rasmus Reimo tutvustab 5-10 aasta perspektiivis meid enim mõjutavaid tehnoloogia arenguid. Samuti räägib ta tehnoloogia erinevatest arengustsenaariumitest, analüüsib, kuidas muutub selle käigus tehnoloogia kasutajakogemus ning arutleb, kuidas muutub meie kui inimeste roll tehnoloogia kasutamisel tulevikus.

Microsoft Eesti tehnoloogiaevangelist Andres Sirel tutvustab demode abil Windows 8, järgmise põlvkonna ärirakendusi ja -teenuseid ning räägib uutest põhimõtetest, mida IT-otsuste tegijatel on kasulik teada.

Sotsiaalsete võrgustike, mobiilsidevahendite, pilverakenduste ning avaliku andmesalvestuse arengu trendid muudavad pöördumatult meie arvutiga töötamise harjumust. Igaühele sobiv tööarvuti kaotab oma äriotstarvet. Tuleviku töökohale heidab pilgu Fujitsu Nordicu tehnoloogia strateegia direktor ja visionäär Glen Koskela.

Elvis Tilgar ja Kaupo Grünberg Fujitsu Eestist arutlevad IT-juhtimise rolli üle ettevõttes täna ja homme ning kuidas võiks olla korraldatud IT-riskide ja -kulude haldus Eesti ettevõtetes ja seda kesksuurte ettevõtete näitel.

Seminari täpsem ajakava on nähtav Kaubanduskoja kodulehel: http://www.koda.ee/visiooniseminar