Vikipeedia artiklid toovad auhinnaks reisi Taani

Nyhavn-Copenhagen-Danmark

Taani Kultuuri Instituut, Kuninglik Taani Saatkond ja MTÜ Wikimedia Eesti ootavad tänasest kuni 10. maini kõiki huvilisi kirjutama eestikeelsesse Vikipeediasse artikleid Taanist.
Artiklite kirjutamiseks on seatud kaks teemakategooriat: esiteks Taani riik ja ühiskond ning teiseks Taani ja Eesti suhted ja koostöö. Teemade kajastamisel tuleks keskenduda 19.-21. sajandile.

Kummagi kategooria parimale kirjutajale on auhinnaks reisivautšer Taani. Lisaks saab 250-eurose rahalise auhinna parimat kaastööd teinud üliõpilane, kes pole varem Vikipeedias tegutsenud. Teistele tublimatele osalejatele jagub väiksemaid auhindu, näiteks paneb MTÜ Wikimedia Eesti välja auhinna Taani kirjandusega seotud artiklite eest.

Auhinnad antakse kätte 28. mail Tartu Ülikooli Raamatukogus Taani filosoofi ja kirjaniku Søren Kierkegaardi 200. sünniaastapäeva auks koostatud näituse avamisel. Peale Vikipeedia artiklite võistluse ja näituse toimub rahvusvahelise Kierkegaardi-aasta jooksul Eestis veel mitu temaatilist üritust.

Võistluse täpsemad tingimused leiab Vikipeediast: http://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Taani-teemaliste_artiklite_v%C3%B5istlus