„Tuleviku teisipäeva“ loengusarjas räägib Tõnis Lukas tulevikumuuseumist

Tartu_Loomemajanduskeskus_520x322

Teisipäeval, 12. märtsil kell 17 toimub Tartu Loomemajanduskeskuses loengusarja „Tuleviku teisipäev“ kuues loeng , kus Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas räägib teemal “Muuseum – kas minevikuga hüvastijätu või tulevikuga kohtumise paik?”.
Tõnis Lukas analüüsib loengus muuseumi olemust ja ülesandeid. „Muuseum sünteesib minevikku tulevikuga, kasutades selleks olevikus arusaadavaid mõisteid. Ta tõlgib minevikku tuleviku tarvis. Muuseumi ülesanne on lisaks näituste tegemisele samavõrra ka kultuurinähtuste (esemete, lugude) kogumine, säilitamine ja uurimine. Eesti Rahva Muuseum on kavandatud küll eesti ja teistest soome-ugri kultuuridest ülevaate saamiseks, kuid ka nende sügavaks mõtestamiseks. Igaüks saab sealt kaasa teadmise just niivõrd, kuivõrd ta ise süveneda soovib või suudab,“ avab Tõnis Lukas teemat.

Järgmisel „Tuleviku teisipäeval“ 16. aprillil esineb arvutimängude loomise ja arendamisega tegeleva start-upettevõtte Aplefly Games looja Martin Grüner loenguga „Gamification rohujuure tasandil”.

7. mail räägib geeniteadlane Andres Metspalu teemal “Geenid ja tervis”.

Loengud toimuvad Kalevi 17 saalis kell 17−19 ja on kõigile tasuta.

„Tuleviku teisipäevade“ loengusarja eesmärk on juhtida uute teadmiste ja lähenemisnurkade juurde, inspireerida ning tekitada diskussiooni. Sarja korraldab Tartu Loomemajanduskeskus.