Uusim iPad Air on tänasest Eestis müügil

iPad_Air

Vaid 9 päeva peale Apple ametlikku esitlust San Franciscos on kõige uuem, õhem, kergem ja võimsam tahvelarvuti iPad Air tänasest, 1. novembrist ka Eestis müügil, teatas Apple esindaja Baltimaades AVAD Baltic.

Rekordajaga Eestisse müügile jõudnud Apple uusim tahvelarvuti iPad Air’i on tänasest müügil Apple esinduspoodides ning hinnad algavad 16GB Wi-Fi mudelil 489 eurost ja 16GB 4G + Wi-Fi mudelil 609 eurost. iPad Air on saadaval kahes värvitoonis: hõbedane ja kosmosehall.

Uus ja õhemast õhem iPad Air on Apple tahvelarvutite 5. põlvkond, mis on oluliselt ees eelmistest versioonidest just oma mugavuse ja võimsuse poolest. Kaalult ainult 469 grammi ja 7,5 mm õhuke seade on 20% õhem ja 28% kergem kui 4. põlvkonna iPad. Oma oluliselt väiksematele mõõtmetele vaatamata on uus iPad Air veelgi võimsam, kuna väiksemad mõõtmed saavutati selle tõhusust ohustamata.

Uus 64-bitine A7 kiip koos M7 kaasprotsessoriga muudab iPad Air’i kaks korda kiiremaks kui eelmiste põlvkondade iPadid, võrdudes lauaarvuti protsessori võimsusega. M7 on loodud spetsiaalselt liikumisandmete mõõtmiseks kiirendusmõõturist, güroskoobist ja kompassist, tehes seda väga tõhusalt.

Täiustatud graafika ja protsessori jõudlus muudavad piltide töötlemise, appide käivitamise või mängimise senisest veelgi kiiremaks. Samas, ei lühenda see aku eluiga, kestes endiselt kuni 10 tundi.

9,7-tolline (24,6 cm) Retina-ekraan pakub äärmiselt teravaid ja realistlikke detaile ja OpenGL ES-I versioon 3.0 võimaldab kasutajal kogeda ka kõige keerulisemaid visuaalefekte. iPad Airil on kaks mikrofoni, 5Mp resolutsiooniga tähelepanuväärne iSight-kaamera, võimaldades 1080p HD videot.

Tahvelarvuti on varustatud operatsioonisüsteemiga iOS7, mis esitleb uusi funktsioone, sealhulgas juhtimiskeskus Control Center, Notification Center, täiustatud ja veelgi nutikam multitasking, AirDrop, Safari, Siri ning palju muud.

Siiski, uue iPad Airi suurim eelis peitub App Store’is, kus ligi 500 000 uut spetsiaalset appi on juba kasutajale kättesaadavad.