Eesti suurim tehnoloogiakonverents TechDay keskendub uutele seadmetele ja teenustele

6T5A7130

Täna, 31. oktoobril toimub Tallinna Swissotelis Eesti suurim Microsofti tehnoloogiakonverents TechDay 2013, kus tutvustatakse erinevate tooteplatvormide uuendusi ja esitletakse esmakordselt Eestis Nokia Lumia 1520 mudelit. Konverentsi avakõnelejad Paula Januszkiewitcz ja Stepan Beckhynsky tegid ülevaate Windowsi turvalisuse ja Windows 8.1 kõige värskematest uuendustest.

TechDay toimub kolmandat aastat järjest ja on kasvanud Baltikumi suurimaks tehnoloogiakonverentsiks. „Mul on siiralt hea meel, et tehnoloogia valdkond pakub igal aastal nii palju uut ja põnevat, et meil on põhjust kokku kutsuda ligi pool tuhat oma valdkonna spetsialisti ja vahetada mõtteid, kogemusi, teadmisi viimaste arengute kohta,“ ütles Microsoft Balti regiooni juht Rain Laane.

Selle aasta konverentsi peateemaks on uued seadmed ja teenused. Ainuüksi viimase kahe kuu jooksul on nii Microsoft kui ka teised tehnoloogiaettevõtted toonud turule oma esitoodete kategoorias uued mudelid. „Me liigume selgelt mobiilsema ja integreeritud arvutikasutuse suunas, soovides ligipääsu töö- ja eraelu failidele hoolimata ajast, kohast või seadmest. Kõik tehnoloogiaettevõtted peavad oma toodete ja teenuste arendamisel neid trende arvesse võtma,“ võttis Laane selle aasta konverentsi peateema kokku.

Rahvusvahelise uuringufirma Forrester 2013. aasta mobiilse töökeskkonna arengute uuring prognoosib, et 2017. aastal kasvab igapäevases töö- ja eraelus kasutatavate tahvelarvutite arv 905 miljonile. Eeskätt algavad need muutused ärisektorist, kus Forresteri hinnangul võtab 46% ettevõtetest teatud ulatuses kasutusele mobiilsed seadmed ja tahvelarvutid.

Sarnaseid trende kinnitavad ka mitmed Eesti IT- ettevõtted. „Uus Windows 8.1 annab puutetundlike seadmete kasutajatele suurepärase funktsionaalse kogemuse ning on sobiv töövahend ettevõtetele, kelle töökeskkond liigub üha suurema mobiilsuse suunas ja kes soovivad nutiseadmete abil tõsta töötajate produktiivsust. Atea kavatseb veel sel aastal paigaldada Eesti klientide arvutitele mitu tuhat Windows 8.1 operatsioonisüsteemi,“ ütles Atea Eesti juht Toomas Mõttus.

TechDay konverentsi eesmärk on pakkuda IT-juhtidele, arendajatele ja valdkonna spetsialistidele võimalikult laia spektrit erinevate tooteplatvormide uuendusi ja tuua siia rahvusvahelist IT-alast kogemust. Viie paralleelsessiooni ja 34 ettekande käigus tutvustatakse TechDayl uusi Microsofti äritehnoloogiaid ja arendajate tööriistu, sealhulgas Windows 8.1 ja Windows Azure platvorme. Samuti räägitakse sellest, kuidas luua rakendusi Windows 8.1 ja Windows Phone’i platvormidele ning varundada oma andmeid pilves.

Ühtlasi kuulutatakse TechDayl välja Microsoft Eesti Aasta Partner 2013, kelleks valiti Uptime OÜ. „Uptime on aastaid panustanud Sharepointi turu arendamisesse Eestis ja seetõttu on nad vaieldamatult oma ala professionaalid kõikides Sharepoint´iga seotud küsimustes,“ ütles Laane.

TechDay 2013 plaatinasponsoriks on Nokia Lumia, kuldsponsoriteks Interactive Intelligence, HP, Jabra, Squalio ning hõbesponsoriteks Atea, BCS, Elion, Ordi ja Pluralsight.

Lisainformatsiooni ja pilte ürituse kohta leiab veebist: www.techday.ee  ja Facebook´i lehelt https://www.facebook.com/TechDayEst?ref=hl