Uus valvekaamera hoiab suvel linnakodul silma peal

Uus valvekaamera hoiab suvel linnakodul silma peal

Saksa valvekaamerate tootja Mobotix tõi välja uue ilmastiku- ja põrutuskindla 6,2-megapikslise kaamera MOBOTIX D14 DualDome, mis kahe eraldi seadistatava kaameramooduliga võimaldab ettevõtte teatel näiteks suvel suvilas viibides sülearvuti vahendusel kodul silm peal hoida.

Muljetavaldavad 6,2 megapikslit

90kraadise lainurk- ja teleläätsega varustatud kaamera võimaldab vaadelda nii tervikpilti kui ka näiteks samal ajal sisenejatest portreefotosid teha. Kaks 90kraadist läätse võimaldavad salvestada tervelt 180 kraadi ulatuses, seega saab jälgida ka näiteks tervet parklat vaid ühe seinale paigaldatud kaamera abil. Digitaalse sensori ümberlülitusfunktsioon lubab D14 kasutada nii öösel kui päeval, kuna kaamerat saab varustada ühe värvilise ja ühe mustvalge sensoriga, kindlustades parima värvikvaliteedi päevasel ajal ning kõrge tundlikkuse öösiti.

Sisseehitatud salvestamisvõimalus nädalateks

D14 on varustatud liikumisanduriga, mis lülitab sisse kas salvestusfunktsiooni või häiresignaali e-maili või VoIP kõne kaudu kahepoolseks suhtluseks. Sisseehitatud DVD-kirjutada talletab kuni 64GB andmeid, võimaldades seega ilma arvuti abita mitme nädala materjali salvestada. Vajaduse korral on võimalik välise võrguketta abil mälu terabaitideni suurendada.

Madalad paigalduskulud

Kaamera ei vaja soojustust ega jahutust. Selle tulemuseks on madalad paigaldus- ja ülalpidamiskulud ning kõigest 4-vatine võrguülene energiatarbimine, pakkudes tõeliselt odavat varundamisvõimalust.  Roostevabast terasest lõhkumiskindel disain 3mm paksuse polükarbonaadist ümbrise ja kauni seina- ja postikinnitusega on samuti saadaval. D14-l on digitaalne PTZ ning tal puuduvad mehhaaniliselt liikuvad osad.

Kõrgem kaadrisagedus ja kajaeemaldus

Võrdluses eelmise mudeliga pakub D14 USB ja MxBus liideseid uute laiendmoodulite jaoks nagu I/O, GPS või RS232. Uus ja võimsam protsessor võimaldab kaameral saavutada kõrgemaid kaadrisagedusi kuni 6-megapikslises formaadis. Mikrofoni ja kõlareid toetab valik uusi audiofunktsioone, mis sisaldavad kajaeemaldust.

Juhtimiskeskuse tarkvara tasuta kaasa

Kogu salvestamiseks ja taasesituseks vajalik tarkvara kuulub MOBOTIX D14 kaamera juurde ning on kättesaadav veebibrauseri kaudu. Veel enam, tasuta kättesaadavad on nii MxCC  juhtimiskeskuse tarkvara, mis on mõeldud kasutamiseks suurtes, kuni 1000 kaameraga projektides, kui ka lihtsasti kasutatav MxEasy tarkvara lihtsamate analüüsi- ja haldusvajaduste katmiseks.