Google laiendab Avalikke Häirete (Public Alerts) teenust Jaapani maavärinatele, tsunami hoiatustele

Google_logo_png

Esmakordselt eelmisel aastal jaanuaris Ühendriikides käivitamist on Google tänaseks laiendanud oma Avalikkuse Teatamise süsteeme Jaapanisse.

“On oluline, et inimestel Jaapanis oleks kriisi valmisoleku ja reageerimise teave nende käeulatuses,” teatas kolmapäevases blogi postituses Yu Chen, Google’i partner tehnoloogia juht. “Me teame, et kui katastroof tuleb, pöörduvad inimesed lisateabe saamiseks Internetti, et saada aru mis toimub.”

Jaapan on esimene rahvusvaheline asukoht kust saada Avalikke Teateid, mis teavitavad inimesi hädaolukordadest, kui nad otsivad selle kohta teavet Internetis. See valiti välja laastava maavärina põhjusel, mis tabas riigi idarannikut 2011 aastal.

Kui kasutajad otsivad kriisi ajal infot internetis, siis asjakohased tsunami ja maavärina teated ilmuvad nüüd Jaapanis vastavalt postitusele Google Searchis, Google Mapsis ja Google Nows.

Klõpsates märguande all “Lisainfo” või siis jaapani keeles (“详细”) ,- kuvatakse sulle rohkem teavet, sealhulgas täielik kirjeldus, mis pärineb Jaapani Meteoroloogia Agentuurist, linki sellele saidile, samuti saabumisajad ning tsunamide lainekõrgused. Omalt poolt annab Google Now “soovitatavaid meetmeid ja teavet”, mis on kohandatud kasutaja konkreetsele asukohale.

Google kasutab oma teadetes andmeid meteoroloogia agentuurist ja teeb koostööd 14 Jaapani prefektuuri ja linnaga – seitse neist asuvad paljukannatanud Tohoku piirkonnas – et aidata kasutajatel saada paremat juurdepääsu valitsuse andmetele internetis.

Otsingumootor Google lisas, et plaanib laiendada Avalikke Teateid teistesse riikidesse “varsti.”

 

  • Tsunami hoiatus Google otsingu tulemustes

japan-tsunami-tablet

  • Tsunami hoiatus Google Maps’is

japan-tsunami-maps

  • Kuidas tsunami hoiatus töötaks Fukushimas

japan-tsunami-fukushima

  • Tsunami hoiatuste kaart Google Now’is

tsunami-google-now

Allikas: www.mashable.com