Uus Neti.ee tundub justkui poolik edasiminek

Praegu saab kaeda siis uut NETI otsimootori versiooni aadressil eval.neti.ee. Mida uut? Fonti on veidi muudetud, värvi ja effekti juurde lisatud, otsingutulemustele pilt ette, lazy-loadingu kasutamine puus ja ääri-veeri valideeriv kood. See kõik on tore ja kena. Ent miks poolik? Millegipärast on mõistilk otsingumootor Bing peidetud nüüd menüüderägastikusse (enne oli see vaid klõpsu kaugusel), intuitiivselt tahaks ka neid sakke seal ringi tõsta kuid seda teha ei saa. Ning oluliselt rohkem laiali venitatud lehekülg jääb raskesti kasutatavaks vanematele arvutitele. Kusjuures märkasin, et saab sisse logida ka Facebook ja OpenID kaudu kuid kuhu jääb Twitter? Ja veidi rohkem jäi arusaamatuks mis see sisselogimine endaga juurde toob – sellekohta kusagil infot pole.

7 thoughts on “Uus Neti.ee tundub justkui poolik edasiminek”

 1. Huh ma poleks arvanudki, et keegi seda enam üldse kasutab või arendab. :S

  Ahjaa, sul on siin saidil kommentaarimis sektisoonis kerge täpitähtede encoding bug.

  Siin on vƤga vaikne! Miks mitte jƤtta kommentaar?
  JƤta kommentaar

 2. neti.ee- ainuke asi mis oskan öelda on see et, nigel on ta olnud aegadest ja on ka edasi, ei suuda muuta need elioni tarkpead seal midagi, kasutamatuks ja lootusetuks abiasukohaks jääb see ikkagist !

 3. Don Rico – kusagil on midagi untsu läinud tegin vastavad parandused sisse. Tänud märkimast.

  mõõdaminnes – Oleksin tänulik kui tooksid veakohtasid välja – keelespelleriga üle käidud ning endal Eesti keel nõrk. Oleks kasulik mulle väga 🙂

 4. Olen Neti.ee puhul alati kasutanud küpsiste blokeerijat – CookieSafe ja ebaturvaliste skriptide- ning ka reklaamide peatamiseks NoScript´i. Eelmine Neti oli mul veebilehitsejas määratud koduleheks, kuna korraga sai otsida nii Netist endast kui ka otsirea lõpus oleva noolekese abil valida mitmeid teisi otsinguid (Google, Yahoo, Google pildid jne).
  Nüüd aga kahjuks pole Neti.ee enam minu brauseri koduleheks, kuna neid otsinguid saab valida ainult siis, kui küpsised ja skriptid on lubatud. Arusaadavalt soovitakse kasutajate otsimiste kohta statistikat koguda, kuid mina näiteks ei soovi seda jagada. Ja niimoodi pole mul ka enam mõtet Netit kodulehena hoida, kuna pean kõigepealt avama Neti.ee, seejärel vajutama Google lingile ja alles seejärel saan Googlest endast vajalikku otsida. Lihtsam on Google otsimootor ise kodulehena kasutusele võtta – vähem klikkimist.
  Kõige muu kohta uue Neti.ee puhul tuleb aga öelda, et üsnagi tubli töö, olgugi et iseenda kasutusmugavust arvestades tõenäoliselt kasutan seda nüüd üsna harva. Sest kasutusmugavus pole ikka enam see mis varem. Kui küpsiste ja skriptide blokeerimisel sai varem otsimissõna sisestades kohe valida sobiva otsimootori, et vajalik leida, siis nüüd tuleb selleks puhuks eraldi blokeeringud avada. See aga on jällegi tüütu tegevus. Google ikkagi on ja jääb alati esimeseks valikuks!

  EDIT: Muudetud linki vastavalt Priit soovile.

 5. Kui Neti suudaks pakkuda tulemusi mida ma otsin või annaks mulle lihtsalt hea võimaluse oma naba imetleda , siis oleks ta mul ka avaleheks. Kahjuks aga ei suuda ta kumbagi. Googli dominantsus kasvab iga päevaga. Sots võrgud ja gaiming just päevakorral, millest pajatab ka viimane BBC Click. 300 000 hitti päevas ja Eesti enimkülastatud veebileht – Palju õnne ! Mis valemiga ? Lihtsalt lahti iga päev riigi arvutites ja paljudel vanast harjumusest. Kus on meie iti-geeniused ,et sellist lihtsat otsimootorit korralikult tööle ei saa ? Isegi Bing paneb ära !

Kommenteerimine on suletud.