Uued Eesti rongid

Poolas Stadleri rongitehases pandi kokku esimene Eesti uus rong, mis on suur ja mugav, aga kergem ja energiasäästlikum kui vanad rongid. Elektriraudtee rongiparki kuulub peagi 18 tuttuut elektrirongi ja 20 uut diiselrongi. Avarates vagunites on pehmed istmed, internetiühendus, kliimaseadmed ja moodne tualettruum ning rongi põhi ja perroon on samal kõrgusel, mistõttu ei ole enam raske siseneda rongi lapsekäruga, ratastoolis või jalgrattaga.

Elektrirongide maksumusest finantseerib 85% Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Hanke tulemusel soetab Elektriraudtee Stadler Bussnang AG-lt kokku 38 reisirongi: kuus 4-vagunilist ja kaksteist 3-vagunilist elektrirongi, võttes lisaks kapitalirendile Stadler Bussnang AG-lt kuus 2-vagunilist, kuus 4-vagunilist ning kaheksa 3-vagunilist diiselrongi.

Hanke raames soetab Elektriraudtee ka kõik vajalikud depooseadmed ning 5-aasta varuosad kogu rongipargile. Hangitavad elektri- ja diiselrongid jäävad Elektriraudtee AS omandisse ning ettevõte pakub rongidega üleriigilist reisirongiteenust, vastutades ühtlasi rongide remondi ja hooldustööde eest Elektriraudtee AS Pääsküla depoos.

Kõigis rongides on kliimaseadmed, mis kindlustavad salongi temperatuuri vahemikus 18-22 C, seda välistemperatuuridel –40 kuni +35 C.
Rongides on valmidus paigaldada elektroonilised piletimüügisüsteemid.
Kõigis rongides on elektrooniline infosüsteem, pistikupesad ja võimalus kasutada WiFit.
Kõigis rongides on multifunktsionaalne ala, kus asub WC (mida saavad kasutada ka ratastoolis reisijad), jalgrataste hoiukohad, lapsevankrite hoiukoht ja ratastoolis reisija spetsiaalkoht.

Diiselrongides on ka nii esimese kui teise klassi reisija-alad. Esimeses klassis on kohviautomaadi valmidus, vaip-põrandakate ning personaalse töölauaga istekohad.

NB! Olulisemad uudised uute reisirongide valmistamise protsessist on koondatud aadressile uus.elektriraudtee.ee
Kodulehekülg kajastab Elektriraudtee AS-i poolt läbiviidava uute elektri- ja diiselreisirongide hanke kulgu.

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=tWD4MhX8cSc&feature=plcp