Tudengiveeb pakub ettevõtjatele tasuta töö- ja praktika vahenduskeskkonda

tudengiveeb

Eesti kõrgkoolide uudne infoportaal Tudengiveeb on loodud üliõpilaste õppetöö toetamiseks ning ettevõtetega koostööks, koondades ühtsesse keskkonda sisseastujad, tudengid, vilistlased ning töötajaid ja praktikante otsivad ettevõtted.

Tudengiveebi põhieesmärgiks on olla otsekanaliks tudengite, kõrgkoolide vilistlaste ja ettevõtjate vahel. Ettevõtjatel aitab uus keskkond leida kiirelt ja mugavalt praktikante ja tulevasi töötajaid suuremate kõrgkoolide tudengite ja vilistlaste seast. „Siiani olid Tallinna Tehnikaülikoolil, Tallinna Ülikoolil ja Tartu Ülikoolil eraldi töö- ja praktikavahenduskeskkonnad,“ sõnab Tartu Ülikooli karjääritalituse juhataja Piret Tatunts, „nüüd saab tööandja läbi kõrgkoole koondava keskkonna suhelda üheksa õppeasutuse üliõpilaste ja vilistlastega ühest kanalist ilma suurema ajaressursi kuluta.“

Uus praktika- ja töövahenduskeskkond on kasutajatele tasuta. Tööandjad saavad lisada portaali töö- ja praktikapakkumisi ning vaadata töö- ja praktikaotsijate üliõpilaste/vilistlaste CV-sid. „Tudengiveebi partnerülikoolides õpib kokku ca 52 000 tudengit, kes on innukad uusi teadmisi omandama ja arenema. Tudengist töötaja või praktikant toob ettevõttesse värskeid teadmisi, mis loob võimaluse vaadata kujunenud tööprotsessidele otsa uue pilguga,“ räägib Tatunts eelistest, miks värvata töötajaid just tudengkonna hulgast.

Kõrgkoolide teabeportaalis Tudengiveeb osalevad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Tartu Kõrgem Kunstikool ja Tartu Ülikool. Infoportaali loomist rahastati Euroopa Sotsiaalfondist läbi SA Archimedese meetme „Kõrgkoolide koostöö ja innovatsiooni arendamine“.

Uudne keskkond Tudengiveeb hõlmab praktilisi nõuandeid ja õppekorralduslikke küsimusi kõrgkoolis õppimise kohta ning annab nõu edukaks tööturule sisenemiseks. Tudengiveebist leiab kasulikku nii sisseastuja, tudeng kui ka ettevõtja. Tudengiveebi artiklid on kasutamiseks kõigile ja nende kasutamiseks ei ole vaja registreeruda. Töö- ja praktikavahendusportaali on oodatud kasutama kõik tööpakkujad ja Tudengiveebi partnerkoolide tudengid ja vilistlased. Uue üle-Eestilise praktika- ja töövahenduskeskkonnaga Tudengiveeb saab tutvuda www.tudengiveeb.ee.