Täna on Turvalise interneti päev

postervaike_SID_20132_1_

„Targalt internetis“ projekti eestvedamisel tähistatakse Eestis 04. – 10.02.2013 turvalisema interneti nädalat. 07. veebruaril toimub Tartus konverents „Minu jalajälg internetis“, kus võetakse luubi alla laste ja noorte õigused ja kohustused internetis.

Konverentsil esinevad ettekannetega Tallinna Ülikooli Kommunikatsiooni Instituudi õppejõud Priit Hõbemägi ja Tartu Ülikooli Meediauuringute vanemteadur Andra Siibak. Noorte õigustest internetis ja kasutusriskidest räägib Riigi Infosüsteemi Ameti infoturbe ekspert Anto Veldre ning häid soovitusi, kuidas ohuolukordades toime tulla, jagab lastepsühholoog Tiiu Meres. Ettekannetele järgnevad kolm paralleelset töötuba noortele, õpetajatele ja lastekaitsetöötajatele.

01. veebruaril jõuab lõpule Tiigrihüppe Sihtasutuse korraldatud õpilaskonkurss „Minu õigused ja kohustused“, kus noored on oodatud looma veebipõhiseid postreid Glogster.com keskkonnas.
04-08.veebruaril ilmub uudisteportaalis www.Delfi.ee Targalt internetis rubriik, kuhu on koondatud temaatilised artiklid Eesti arvamusliidritelt ja internetiekspertidelt.
Turvalisema interneti nädalal viiakse Eesti suuremates linnades läbi teavituskampaania „Respekt“, mille eesmärk on pöörata teismeliste tähelepanu arukale internetisuhtlusele.
Lisaks osalevad pea 1000 last Targalt internetis koolipäevadel, mida viivad läbi Tiigrihüppe Sihtasutuse koolitajad.
Turvalise interneti nädalal näidatakse vaadatumates telekanalites Turvalise interneti päeva 2013 videoklippi.

Kutsume kõiki koole ja teisi asutusi võtma osa Turvalise interneti nädala tegevustest ning tähistama turvalise interneti päeva.