TÜ ideelabor kutsub roheinnovatsiooni tegema

TARTU ÜLIKOOLI IDEELABORI AVAÜRITUS AHHAA KESKUSES
Neljapäeval, 5. detsembril kell 16 tähistab TÜ ideelabor oma edukat hooaja lõppu ideedekohvikuga, kus asutakse leidma ja arendama uusi ideid roheinnovatsiooni teemal.Hooaja lõpuüritusel jõuab lõpp-punkti septembris startinud Tramm11, mille raames ideid arendanud tiimid tutvustavad oma projekte ja tulemusi. „Seekord arendasid tudengimeeskonnad interdistsiplinaarsete teadusuuringute lihtsustamise programmi, nanosatelliitide hariduslikke ja ärilisi teenuseid, uusi militaartehnoloogiaid, mõõtmisseadmeid vetikate efektiivsemaks kasvatamiseks ja mobiilirakendusena uut ühispoodlemise lahendust,“ võttis hooaja kokku ideelabori protokeskuse projektijuht Marge Seppo, lisades, et 11 nädala jooksul arendati oma idee kontseptsioon, tehti paberprototüüpe ning korraldati tarbijauuringuid ja testimist.

Tudengimeeskondade kõrval astuvad ehedate edulugudega üles ka noored ettevõtjad, kes on oma ideedega juba praegu maailma muutmas. Näiteks jagavad kogemusi ja soovitusi ideede leidmiseks ja elluviimiseks noored kassiliiva tootvast Lu Lu’st ja mugavalt puusöel grillimise toote arendanud GrillCube’ist.

Ideelabori sügishooaeg lõppeb sel korral aga ka uue algusega – esimest korda toimub ideedekohvik, mille avateemaks on „Roheinnovatsioon?!”. Ideedekohviku eesmärk on saada võimalikult palju uusi ideid, kuidas muuta ülikooli keskkond ressursisäästlikumaks: kuidas säästa materjale, energiat, aega või muid ressursse.

Roheinnovatsiooni töötoaga seoses tutvustatakse ka konkurssi Negavatt, kuhu saab esitada ideid ja projekte, mis on seotud roheinnovatsiooni ja energia säästmisega. „Õhtu jooksul ühendame inimesed, kel on näiteks vaimustus vanadest loengukonspektidest tapeedi tegemise või hoopis nutika energiat säästva uue tehnikavidina vastu,“ rääkis Seppo: „Ühise keele leidnud saavad oma ideid edasi arendada ideelaboris ning võtta osa ka Negavati konkursilt, mis toetab ideede elluviimist 45 000-eurose auhinnafondiga.“

Päevakava

15.30   Tervituskohv ja registreerumine
16.00   Avasõnad ja sissejuhatus
16.15    Tegija soovitused ideede leidmiseks ja elluviimiseks – GrillCube
16.45    Ideelabori Tramm11 tiimide ideede ja tulemuste tutvustused
17.45    Kohvipaus
18.00    Tegija soovitused ideede leidmiseks ja elluviimiseks – Lu Lu
18.30     Ressursside säästmine ülikoolis – näiteid ja edulugusid. Konkursi Negavatt tutvustus. –Keskkonnainvesteeringute Keskus

18.50     Tiimidesse jagunemine ja DaVinci mängu tutvustus
19.00     Kohvipaus
19.15      Uute ideede arendamine roheinnovatsiooni teemal
20.00     Uute ideede tutvustamine
21.00     Autasustamine ja tordi söömine

Loe lisa: http://ideelab.wordpress.com/2013/11/28/ideedekohvik-roheinnovatsioon/