Share
ELi ministrid leppisid kokku elektrooniliste arvete esitamises riigihangetel

ELi ministrid leppisid kokku elektrooniliste arvete esitamises riigihangetel

Parts_25.08.2011
Tänasel Euroopa Liidu Konkurentsivõime nõukogu istungil leppisid ELi ministrid kokku, et pooldavad Euroopa Komisjoni ettepanekut töötada riigihangete jaoks välja ühtne e-arvete standard ja muuta riigihangete puhul e-arved kohustuslikuks.

Komisjoni ettepaneku eesmärk on saavutada liikmesriikide täielik üleminek e-hangetele 2016. aasta keskpaigaks. Lõppeesmärk on nö täiselektroonilised hanked, mille puhul kõik menetluse etapid alates hanke avalikustamisest kuni maksetoiminguteni toimuvad elektrooniliselt. Komisjoni arvutuste järgi aitaks see aastas kokku hoida 80 miljardit eurot, kuid eeldab lisaks e-arvetele ka e-ID kasutamist. Eriti suur mõju oleks sellel väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, kelle jaoks on riigihangetel osalemine praegu tihti liiga kulukas.

Konkurentsivõime nõukogu andis eesistuja-riigile ülesande alustada vastu võetud üldise lähenemisviisi alusel läbirääkimisi Euroopa Parlamendiga.

Eestit esindab Konkurentsivõime nõukogus majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

1 Comment on this Post

  1. Kimmo Linkama

    Näeks veel seda, et ühtne e-arvelduse standard töödataks välja ka ettevõtete jaoks. Üldiselt ei õnnestu piiri ületavate arvete saatmine elektrooniliselt, isegi kui sellest on EL-is juttu olnud juba 2011. aastal Kraakovi SIMFO-konverentsil.

    Mul oli õnn konverentsist osa võtta, kõik innukalt pooldasid ideed, aga asi pole siiani kuhugi edenenud.

    http://www.linkama.com/news/cross-border-e-invoicing-doesnt-work-how-linkama-goes-to-krakow/

Comments are closed.