TTÜ võttis kasutusele 3D majajuhi tehnoloogia

485908_10151503860103948_702761163_n

 

Tallinna Tehnikaülikool võttis esimese ülikoolina kasutusele uue põlvkonna interaktiivse 3D majajuhi. TTÜ ja kahe Eesti ettevõtte 3D Technologies R&D ning ML Novator koostöös valminud multimeedia- ja infoterminal on tänu oma parameetritele ning mahule ainulaadne kogu maailmas. Seade töötab mitmepunkti sisestusega infrapuna puutetehnoloogial (resolutsioon 16384 x 16384 pikslit), mis on parim suuremõõduline puutesensor turul. Seade on 2-3 korda energiasäästlikum võrreldes eelmise põlvkonna lahendusega.

„Tegemist on maailma tipptootega nii riistvaralises kui tarkvaralises mõttes. Ka mahult ollakse suhteliselt unikaalne kogu maailmas. TTÜ majajuht hõlmab rohkem kui 1000 ruumi 133 000 ruutmeetril. Näiteks Inglismaal kasutatakse taolisi majajuhte haiglates, mis on TTÜ-st väiksemad,“ ütles TTÜ juhtkonna liige Heiki Lemba.
„Tehnoloogiaülikoolina soovime, et uuenduslikud inimesed ja ideed leiaksid tee TTÜsse. Käesoleval nädalal toimunud avatud uste päeval, mida külastas rekordarv 2000 külalist, kasutasid paljud 3D majajuhti loenguruumide, teeninduspunktide, söögi- ja vaba aja veetmise kohtade leidmiseks. Otsing töötab nii töötaja-, ametikoha kui ruumipõhiselt. Sügisest planeerime viia majajuhi nutitelefonidesse ja siduda veel erinevate infosüsteemidega,“ lisas Lemba.
„Majajuht on ka inglisekeelne, kuna TTÜ on eesti rahvusvahelisim organisatsioon 1100 välistudengi ja -õppejõuga ca 80 riigist. Aktiivse koostööpartnerina külastavad TTÜ-d maailma juhtivate ülikoolide, teadusasutuste ja ettevõtete esindajad ning investorid. Oleme jäänud neile positiivselt silma,“ rääkis Lemba.
Majajuhi väljatöötamisel osalesid kaks Eesti ettevõtet – tarkvaraettevõte 3D Technologies R&D AS ja riistvaraettevõte ML Novator OÜ. Tarkvara on 100% Eestis arendatud, disainitud ja toodetud.