Starman läks Eestis üle fiiberoptilisele ülekandevõrgule

StarmanStarman lülitas kogu oma internetivõrgu ümber uuele tehnoloogiale, et pakkuda kõikjal üle Eesti koduinternetti kiirusega kuni 150 megabitti sekundis. 

Starmani tehnikadirektori Hanno Liiva sõnul on ettevõte lõpetanud üle-eestilise DOCSIS 3.0 võrgu väljaehitamise, mis põhineb täielikult fiiberoptilisel ülekandevõrgul. “See on järjekordne verstapost interneti arengus, kuna vaid üksikud teenusepakkujad maailmas on suutnud kogu oma võrgu üle viia sellele uuele tehnoloogiale,” lausus Liiva. “Tänu sellele saame pakkuda nii linnades kui ka suuremates asulates Eesti kõige nobedamat koduinternetti, mille kiirus ulatub täna 150-megabitini sekundis.”

Starmani tehnikadirektori kinnitusel on DOCSIS 3.0 väga tulevikukindel tehnoloogia. “Oleme saavutanud oma laboris koduinterneti kiiruseks ka 400 megabitti sekundis ning valmistume juba 1-gigabitiste ühenduskiiruste testimiseks,” rääkis ta. “Samas võimaldab uus võrk pakkuda ka 5-gigabitist netikiirust. Uute kiiruserekordite löömist Eesti internetimaastikul takistab hetkel suuremat ühenduskiirust võimaldavate koduste kaabelmodemite ja –ruuterite puudus, kuid seadmetootjad tegelevad selle väljakutsega.”

Starmani eripäraks on see, et 150-megabitist koduinternetti saab kasutada kõigis ettevõtte kaabelvõrguga ühendatud majades ja korterites. Eesti kõige kiirem koduinternet toimib olemasoleva kaabelvõrgu kaudu, seega pole kodudesse mingeid uusi juhtmeid vedada vaja.

Eesti kõige nobedamat koduinternetti pakub Starman XL-paketis. XL-internetipaketis ei rakenda Starman PowerBoost tehnoloogiat. Seega on 150 megabitti sekundis püsikiirus, mis kasutamise ajal ei muutu. Üleslaadimiskiirus XL-internetipaketis on 10 megabitti sekundis. Täpsemat infot saab veebilehelt www.starman.ee, klienditoe telefonilt 1770 või e-posti aadressilt klienditugi@starman.ee.

Starman on juhtiv koduste kommunikatsioonilahenduste pakkuja, kelle teenused jõuavad rohkem kui 560 000 koduni kõikjal üle Eesti. Ettevõte pakub televisiooni-, interneti- ja telefoniteenuseid ning edastab telepilti lisaks ka maapealse leviga digitelevisiooni ZUUMtv vahendusel. 1992. aastal tegevust alustanud Starman on kasvanud Eesti suurimaks vabaturu tingimustes tekkinud telekommunikatsiooniettevõtteks, kes annab tööd rohkem kui 200 inimesele.