Tele2: 7 protsenti inimestest on telefonis interneti sulgenud

tele2

Soodusoperaator Tele2 kliendibaasi analüüsi kohaselt on 6,8 protsenti ehk ligi 35 000 klienti enda mobiiltelefonis internetiteenuse sulgenud. 

Tele2 Eesti kommunikatsioonijuhi sõnul on usaldus mobiilse interneti vastu tõusmas ning kaks aastat tagasi oli teenuse sulgejaid kolmandiku võrra rohkem. “Aastase hinnasõja tulemusena on mobiilse interneti kuutasu langenud Eestis samale tasemele veiniklaasiga,” ütles Saarvelt.

“Olukord on muutumas ja kui pakkusime suvel inimestele mobiilset internetti tasuta proovida, siis 47 protsenti jäid teenust edasi kasutama,” lisas Saarvelt.

“Siiski on vanast ajast endiselt üleval hirm, et “telefon käib ise internetis” ja pärast tuleb suur arve. Mõnel puhul on see põhjendatud kartus. Mobiilioperaatorid peaksid sektori maine parandamiseks solidaarselt laskma ühe megabaidi hinna alla ka neile klientidele, kel pole internetipaketti ja on seetõttu kunagi saanud ebameeldiva üllatuse. Praegu maksab eri Eesti operaatorite juures interneti kasutamine ilma paketita endiselt kuni 2,5 eurot megabaidi eest, mis on viis korda rohkem kui näiteks Euroopas reisides on seadusega lubatud küsida,” ütles Saarvelt.

Tele2 lõpetas tänavu kevadel Eestis paketita klientidelt ühe megabaidi eest suure raha küsimise ning kehtestas üheeurose päevapileti, mille eest saab päevas piiramatult mobiilset internetti kasutada.

Internetiteenuse sulgenud Tele2 klientidest 12 000 kasutab nutitelefoni. Teenuse sulgenud inimestest 41 protsenti on Samsungi, 24 protsenti Nokia ja 9,3 protsenti Sony Ericssoni telefoni omanikud.