Tehnoloogia aitab – 23 lisa vaba päeva aastas

microsoft üritusedOffice365logoOrange_Web

Hiljuti avaldatud MSN uuringust selgus, et iga kuues eurooplane kümnest tunneb, et isiklik tegevuste nimekiri (to-do list) takistab tegemast asju, mida hing päriselt ihaldab. Samas ligi pooled (47%) vastanutest tunnistasid, et nad säästaksid päevas vähemalt 1-2 tundi, kui kasutaksid targemalt olemasolevaid lahendusi kodutööde tegemisel ning isikliku kalendri- ja sotsiaalelu haldamisel.
Kokku annaks selline sääst igale eurooplasele 547,5 tundi ehk peaaegu 23 päeva aastas vaba aega, mida veeta oma pere ja sõpradega või kulutada hobidele. Veerand (25%) vastanutest märkisid, et nad võiksid saada 2-4 tundi päevast tagasi, kui haldaksid oma tegevuste nimekirja tõhusamalt.

13 Euroopa riigis üle 7000 vastaja seas läbi viidud MSN uuring leidis, et enam kui iga kolmas inimene (38%) peab lisa vabaaja saamist hindamatuks väärtuseks. “Tänapäeva tehnoloogiliste võimaluste juures on imelihtne oskuslikul tegutsemisel oma aega säästa. Eelmisel aastal oli mul isiklikult ainuüksi 35 päeva vähem reisimist tänu online-konverentskõnedele. See on suur kokkuhoid nii ajas kui ka rahas,” ütles Microsofti Balti regiooni juht Rain Laane.

Peamised vabaaja kadumise põhjused on inimeste väitel:

1. kodutööd
2. toidupoes käimine
3. söögitegemine
4. sotsiaalse kalendri haldamine
5. laste abistamine koolitöödes

Üllatavalt vaid 47% eurooplastest vastanutest ütlesid, et “tehnoloogia aitab mul olla organiseeritum ja seeläbi säästa aega”. Kolmandik vastanutest kinnitasid, et tehnoloogia kasutamine aitaks isikliku tegevuste nimekirjaga, kuid selle kasutamine võiks olla lihtsam ja ligi neljandik (24%) vastanutest tunnistas, et nad ei ole tehnoloogiaga piisavalt “sina-peal”, et see aitaks asju kiiremini ära teha.

“Tänapäeva inimese aju pole viimase 150 000 aastaga märkimisväärselt muutunud. Samas on oluliselt muutunud meie tähelepanu nõudvate kohustuste ja info maht, seda isegi viimase kümne aasta võrdluses. Seetõttu on täiesti arusaadav, et me ei suudagi ilma väliste abivahenditeta kõiki oma kohustusi meeles pidada ja organiseerida,” ütles ajajuhtimise ekspert Ardo Reinsalu. Tema sõnul on märkimisväärne, et üle poole uuringus osalenutest ei kasuta kaasaegse tehnoloogia võimalusi oma elu lihtsamaks muutmiseks. “Ajajuhtimises on tehnoloogia ülesanne võtta enda peale rutiinseid ja vähe lisaväärtust loovaid organiseerimisülesandeid selleks, et meil endil jääks rohkem aega meeldivate ja elu kvaliteeti tõstvate tegevuste jaoks,” lisas Reinsalu.

Uuringutulemused avaldati koos Office 365 Home Premium teenuse turuletulekuga, mis on suunatud kiire elutempoga inimeste elu lihtsustamiseks hoolimata sellest, kas kasutatakse PC-d või Mac-arvutit.

Mõned vihjed, mis Office 365 Home Premiumi abil aitaks võita paar tundi vaba aega iga päev:

1. Ära enam kunagi lahku toidupoest enne, kui oled saanud kõik, mida vajad – hoia oma ostunimekirjad OneNote´is ja sina ning su pere saate sellele ligi igal hetkel igalt poolt.

2. Vähenda e-mailimist ja sõnumineerimist kasutades oma perekalendri ja ürituste haldamiseks Outlook kalendrit.

3. Vähenda laste vedamist ühelt grupitöö kohtumiselt teisele – õpilased saavad teha grupitööd ja märkmeid materjalidesse virtuaalselt reaalajas.

4. Hoia head tasakaalu – Office 365 võimaldab saata Office´i dokumendid otse sinu nutitelefoni. Nii saad nautida vabamat elustiili.

5. Halda oma pere eelarvet ja tee tarkasid otsuseid kasutades Exceli eelarve formaate, mis aitavad sul andmeid sorteerida ja kulutuste trende analüüsida.