Eesti Pank tutvustab mobiilpositsioneerimise abil kogutud andmete kasutamist statistikas

turistid teelNeljapäeval, 21. märtsil kell 11-12 toimub Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) avalik loeng, kus keskpanga statistikaosakonna juhataja Jaanus Kroon tutvustab, kuidas mobiilpositsioneerimise abil kogutud statistikat kasutatakse Eesti riigi maksebilansi koostamisel.
Ettekandes annab Jaanus Kroon ülevaate mobiilpositsioneerimisest kui ühest innovaatilisest andmeallikast riikliku statistika tegemisel reisiteenuste ekspordi-impordi arvestuses. Loeng sobib kuulamiseks analüütikutele ja sügava majandushuviga inimestele.

Palume kõigil huvilistel loengule registreeruda, vabade kohtade olemasolul saab seda teha kuni 20. märtsil kella 17ni e-kirja teel muuseum@eestipank.ee või telefonil 6680 760.

Muuseumi külastamine ja loengust osavõtt on tasuta. Avatud on muuseumi pood.

Muuseum ja muuseumipood on avatud teisipäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja raames, mille eesmärgiks on anda huvilistele ülevaade Eesti Panga hinnangutest majandusolukorrale ja tutvustatakse erinevaid keskpanga põhiülesannetega seotud teemasid. Loenguid on oodatud kuulama kõik inimesed, kes tunnevad huvi majandusteemade ja keskpanga tegevuste vastu.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja keskpanga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid.