TechEd Kokkuvõtte

Enne kui ma üldse alustan oma TechEd muljete avaldamist tahan ma nagu ühtse alustala luua – väga väga lõbus oli kokkuvõttes nii seminaridel käia, uute inimestega kohtuda, pidu panna jpm. TechEd’il sai mulle selgeks üks asi – mittekusagil maailmas pole nii vinget Microsofti kommuuni kui Eestis. See mida me siin komuuni tasemel ära oleme teinud ja teeme on midagi mida mujal ei ole tehtud, see siin on midagi fenomenaalset. Meil on ilmselt maailmas kõige tugevam MUG.ee oma kirju seltskonna ja huvitavate teemadega. Ja see ei ole ainult kommuuni töö, see on ka väga suuresti Andrese töö – sest keegi peab olema ikkagi Microsofti poole pealt ka kes aitab ja nõustab. Ent tugev ja iseseisev kommuun on ka väga tähtis. Minu südames tiksub üks väike lootus – et meie kommuunid kasvaksid veelgi suuremaks ja tugevamaks.

TechEd Day 0

See Day 0 nimetus mulle väga meeldib. Sain selle pisiku vist Heiki ajaveebi sirvides kunagi, nüüd kipun ka paljusid asju ikkagi nummerdama 0’ist alates. Samas olen rohkem koodi ka kribama hakkanud, seega ehk see mõjutab ka veidi. Päeva algusel sai tegemist teha vaid Hands-On-Lab’idega kuna enne Keynote olid kõik muud alad suletud. Muidugi seeaasta kätteantud kotid registeerimisel võiks kõige paremini vast kokku võtta ühe Twitteri postitusega. Mulle väga ei mahu pähe kuidas sa annad inimestele kes maksavad CA 30 000 krooni osalemise eest ühe sussikoti koos brošüüride ja veepudeliga. Varasematel aastatel on jagatud ikka korralikke sülearvutikotte jne.

Enne Keynote oli meil MSP kohtumine kus arutasime uue portaali ja paljude muude MSP’dega seotud küsimuste üle. Tulemusena saime pooljuhuslikult üksteist paremini teadma. Lõbus sessioon oli.

Keynote oli paandunud Microsofti fännidele nagu mina ilmselt veidi igav kuna otseslt midagi uut ei esitletud ning rääkisid pigem müügijuhid kui tegelikud tegelased. Positiivse koha pealt mida peaks endale esitlustes ette valmistama on screencast – juhul kui demoga ei lähe nii nagu vaja, lased videost kohe edasi. Keynote ajal lobiseti meile siis RemoteFX, Intune, Kinect, IE9, Windows Phone 7’st ja veel nipet-näpet. Ehk kui sa olid natukenegi vaadanud PDC ülekannet või kohal käinud mõnel kohalikul MUG.ee koosolekul siis polnud seal just midagi rabavat.

Peale seda aga sai siis mis seeaasta parem on – toitlustus on igapäev ja see on soetoit. Pakkuda toitlustust 7000’ndele inimesele on omaette tegu ja sellega saadi hakkama väga hästi. Peale keynote avanenud TLC ja partnerite alal sai esimesel päeval põhiliselt vaid nänni, kuna kellegil aega suga rääkida eriti polnud.

Kentucky Fried Chicken’is sai võetud suur eine kahepeale Annikaga, mis oli vägagi toitev. Igaljuhul, asi järgi proovitud nüüd.

Esimesele päevale järgnes Helmese poolt korraldatud väikene koosistumine kus sai siis Eesti rahvaga sinapeale. Alkoholist või toidust puudust ei tuntud ja seltskond iseensest muhe. Ahjaa, selleks ajaks oli mul nüüd juba enamvähem selge ettekujutus mispidi see kohalik metroolaadne asjandus liigub.

TechEd Day 1

Sellel päeval sattusin järjest mitte just kõige põnevamate speekerite otsa, kuni õhtuni kui sattusin õhe väga paeluva sessiooni otsa – Using Natural User Interface (NUI) Technologies to improve User Experience – Tim Huckaby. Soovitan soojalt vaadata, tegemist on võrratu sessiooniga. Positiivse poole pealt ajasin ma aga MUG.ee kasutajagrupile INETA liikmelisuse välja, sain rahastuse osas väga palju targemaks, sain mõned head kontaktid inimestega kellega muidu poleks saanud, tegin läbi mõned Hands-On-Labid ja kogusin veel natuke nänni kah.

Õhtul oli meil Microsoft Eesti pidu kus olid kohal peamiselt samad näod kes ka Helmese peol. Kuna seal oli ruumi veidi rohkem kui Helmese pool, istusid inimesed veidi kaugemal üksteisest ja kippusid moodustama omapäraseid gruppe.

TechEd Day 2

Päev algas väga muheda sessiooniga Cybercrime – Clear and Present Danger – Andy Malone poolt. Tegemist on minuarvastes kindlasti väga väärt esinejaga. Jällegi kui vähegi aega on siis soovitan enda lisatud videosid siin kindlasti vaadata.

See oli siis nüüd seepäev, kus ma ütlesin, et ma tahan ka Windows Phone 7 telefoni. Paar tundi hiljem sain kah. Äitähh Andres! Praegu, siin tagantjärgi kirjutades tundub küll, et seda telefoni saab minukäest võtta vaid väevõimuga, kuna see on lihtsalt parim telefon mis müügil on, missest, et tarkvaraliselt niipalju puudusid on. Sest et asjad, mida ta teeb hästi, korvavad mitmekordselt puudused.

Õhtul sai WP7 Launch peol arutatud mõned kriipivad küsimused Windows Phone 7 tiimiga. Allpool on mõned küsimused vastused. Tahaks rõhuda, et mul paluti kindalsti edasi öelda, et ühel hetkel tuleb tarkvara arenduses õelde stop ja nüüd me lihvime need tooted perfektsuseni välja. Ehk enamus asju mis pole implementeeritud on kas taga juriidiliste probleemide või selle, et kuidas seda teha õigesti. Windows Phone 7 tiim andis selgelt mõista, et ei soovi korrata Windows Mobile fiaskot kus gazillioni valikute seas ei orienteerunud isegi kõige helgemad pead mõistliku kiirusega.

  • Miks ei ole oodata praegu Eestisse ametlikult müüki? – Windows Phone 7 läbib lokaliseerimise kõikidesse maadesse. Seega sarnaselt Windowsile, peaks meie laine lokaliseerimise osas veidi hiljem kohale jõudma.
  • Kuidas on lood rakendustega mis jooksevad tagaplaanil? – Praegusel hetkel kui ekraan kustub peatakse enamus rakendusi, ka Windows Marketplace. Tootjatel (OEM) on ligipääs kogu telefonile ning nende rakendused saavad tagaplaanil joosta ja täiendada telefoni. Kuna me tahame teha korralikku multitaskingut siis sellega läheb veidi aega kuni see kõigile arendajatele kättesaadavaks muutub.
  • Kuidas on lood Smart Dialiga? – See on meil plaanis aga me ei oska öelda millal.
  • Outlook ei toeta praegu vestlusvaadet, kas see on tulemas? – See on meil plaanis aga me ei oska öelda millal.
  • Kuidas on lood helinate vahetamisega, täpsemalt omaenda lugude seadmine helinaks? – See on meil plaanis aga me ei oska öelda millal. Probleem seisneb selles, et kuigi sul on ostetud laul, siis sul pole ostetud litsents selle kasutamiseks helinana. Arvatavasti ilmub Zune’sse eraldi kategooria telefonihelinateks.
  • VPN, Remote Desktop ja muud äritööriistad? – See on meil plaanis aga me ei oska öelda millal.
  • Sissehitatud Windows Live Messenger? – Meil pole plaanis seda sisse ehitada küll on aga plaanis ametlik rakendus teenusele välja anda.
  • Mobiil ID vajab GSM Phase 2+ tuge, millal on seda oodata? – Me tegeleme koostöös Microsoft Eestiga antud probleemi lahendamiseks.
  • Millal me võime oodata uuendust Windows Phone 7’mele? – Q1 2011 peaks saabuma Kopeeri-Lõika-Kleebiga. Muude uuenduste osas ei oska hetkel öelda mis sinna jõuavad kuna need pole veel otsustatud.

TechEd Day 3

Sai käidud kuulamas Rob Milesi XNA mängude kohta (tal on mingi veider kiindumus juustu vastu), Mark Russinovich, kes on Technical Fellow, kelle tasemeni 99% inimestest ei jõua tegi oma ettekande peamiselt oma enda tööriistade näitel. Kuigi tegemist on väga andeka ja targa inimesega siis minule väga peale see stiil ei läinud. Küll aga hiljem Cloud Security: The Practical Meaning of Security, Identity and Access Revealed! – Tomasz Onyszko, Paula Januszkiewicz sessioon väga huvitav.

Enne õhtut sai endale Andrese abiga soetatud ka Kinect, seega sellega saab ilmselt veel palju nalja, ilma Andrese abita poleks ma ilmselt ajaliselt seda vidinat endale soetada. Õhtupoole oli meil MSP kokkutulek. Ehk jah, iga õhtu oli meil sisustatud.

TechEd Day 4

Viimane päev, kus olude kokkulangemisel ma väga sessioonidesse ei jõudnudki. Küll sai siit sealt veidi nänni kogutud ja viimased kontaktid Windows Phone 7 tiimiga vahetatud. Sai linnapeal ringi joostud ja paar suveniiri kaasa otsitud ja asju pakitud ja juba oligi aeg lennukiga tagasi lennata. Enne ära lendamist sai ka Starbucks’ist läbi joostud. Juhei!

Nüüd kõigile neile kes ei jõudnud TechEd’ile, vaadake videosid üle veebi siit 😉

3 thoughts on “TechEd Kokkuvõtte”

  1. Natukese parandan. Kommuunide osas oleme me päris tublid olnud, kuid nii mõnedki balkani tegelased on meist päris kaugel ees, ka päris spetsiifilistel teemadel on nad suutelised oma 100 inimest ilma igasugu mureta suhteliselt lühikeses ajalises lõigus kokku ajama. Ma arvan, et see võiks meiegi järgmine orientiir olla. P.S. Andres ei ole tubli, Andres on väga tubli, diil? 😛

    Need korrad, kui ma käisin, siis jagati jah läpakakotte. Ma ei teagi, kas särava välimuse all oli peidus odav teostus või on need läpakakotid mõeldud peenemate daamide sülearvutitele, kuid minul taoline kott kestis ära ~3 kuud ja siis olid tükid enam-vähem taga. Sinergija10 raames saadud seljakott tundub esmasel vaatluseks kannatavat ka kast õlut ära.

  2. Hea teada, vähemalt on balkanimaades mingid asjad hästi tööle saadud. Samas pole ka meil siin ju probleeme 200+ inimest saal täis saada. TechEd’il GITCA, UGSS ja INETA’ga rääkides tundus selline fenomeen nagu eestis on küll midagi teistsugust kui tavaliselt.

    1. Me räägime erinevatest asjadest praegu. Sellise üldtehnoloogilise supi peale leiab rahvast lihtsasti igalt poolt. Kui me hakkame rääkima nüüd arendajatest ja adminidest ja sellistest tõsisematest teemadest, siis on nii arvud kui pilt hoopis teised.

Kommenteerimine on suletud.