Homme algab maailmalõpuhõnguline Teadlaste Öö 2012

Reedel, 28. septembril 2012 jõuab kätte Teaduskeskus AHHAA poolt korraldatava Teadlaste Öö Festivali kulminatsioon, üle-eestiline Teadlaste Öö. Festivali alateema on sel aastal maailma lõpp ning üle Eesti on korraga toimumas enam kui 300 sündmust.

„Viimasel ajal võib tihti meediast lugeda-vaadata, mismoodi see maailm ära peaks lõppema. Aga kas olete mõelnud sellele, et iga päev on omamoodi lõpp? Iga päev hääbub mõni liik, sureb välja mõni keel ning majanduseski on oma mõõnad mis mõnikord päris maailmalõpuna tunduvad,“ selgitas projektijuht Irina Orekhova festivali teemavalikut. „Teadlaste Öö Festivalil räägime mitte apokalüptilistest lõppudest, vaid erinevatest päris- ja mängulõppudest ning uutest algustest meie ümber.“

Tartus Raekoja platsil ning Tallinnas Vabaduse väljakul kõrguvad teaduskuplid, kus saab nautida kaasahaaravaid teadusteatrietendusi ning võtta osa lustlikest töötubadest. Mööda Tartu linna tuhiseb kolmerattaline teadusvelo, mille vaatemängulisi ja pööraseid katseid pungil ratas ootab uudistama kõiki möödujaid.

Reede õhtul läheb Tartu AHHAAs pärast kella üheksat käima kuni keskööni kestev Teadlaste Öö eriprogramm, kus saab nautida AHHAA värskeimat programmi, ansambel Kosmofoni kontserti, ETV otseülekande melu ning iga külastaja saab oma panuse anda suurejoonelise ahelreaktsioonimasina ehitamisse, mis õhtu lõpus käivitatakse.

Festival ei toimu mitte ainult Tartus ja AHHAA keskuses, vaid teadus vallutab kogu Eesti. Üle-euroopalise Teadlaste Öö sündmused leiavad aset Kihnust Kohtla-Järveni ning Palmsest Äksini. Toimuvad salalaborite külastused, mälumängud, kohtumised teadlastega, tähevaatlused ja palju muud. ETV teeb õhtul otseülekande Eesti Geenivaramust ning teaduskeskusest AHHAA.

Teadlaste Öö Festivali lõpetab nädalavahetusel, 29. ja 30. septembril rahvusvaheline teadusteatrite festival Tartu AHHAAs, kus vingete etendustega astuvad üles mainekad artistid Inglismaalt, Venemaalt ja Šveitsist. Lisaks jõuavad rahvani AHHAA teadusteatri uusimad ja põnevaimad etendused ning võistlustulle astuvad koolide parimad etendused. Mõlemal päeval saavad huvilised võimaluse piiluda teadusteatri telgitagustesse ning ka ise etenduse loomises osaleda.

Teadlaste Öö tegevusi ja sündmusi toetab Euroopa Komisjon, Euroopa Sotsiaalfond, Tartu linn ja teaduse populariseerimise alammeede TEEME.

Enamik sündmusi on festivali raames tasuta, kuid mitmele üritusele peab end eelnevalt registreerima. Festivali ajakava leiab AHHAA kodulehelt: http://www.ahhaa.ee/ajakava ning esimesi fotojäädvustusi festivalist näeb siit: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.433125150085166.104680.179753402089010&type=1