Tallinna Innovatsioonipäeval 2014 esinevad silmapaistvad innovatsioonigurud

 

Stefan Lindegaard
Stefan Lindegaard

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab homme, 8. mail Tallinna Innovatsioonipäeva, mis on suunatud eelkõige kasvule ja ekspordile orienteeritud ettevõtete juhtidele ja innovaatoritele. Innovatsioonipäeva raames toimub praktiline koolitus „INNOVATSIOON – ETTEVÕTTE KASVUMOOTOR“, mis pakub parimaid praktikaid, sisukat diskussiooni ja tubli annuse inspiratsiooni ettevõtte uue arengusuuna leidmiseks ja ellurakendamiseks.

„Innovatsioonist rääkides arvatakse tihtilugu, et tegu on millegi keerulise ja kaugega,“ ütles abilinnapea Arvo Sarapuu. „Veelgi enam – ei teata, mis kasu see üldse tuua võib, ja nii on levinud müüt, nagu oleks innovatsioonitegevus ettevõtjale kallis ja keeruline. Pigem on aga tegu väike- ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks avastamata võimalusega.“ Sarapuu sõnul tahab linn innustada ettevõtjaid nägema uusi ärivõimalusi ja vajadusel oma tegevussuunda muutma.

Koolituspäeva peaesineja on strateegiline konsultant, lektor ja raamatute autor Stefan Lindegaard Taanist, kes räägib tegutsevate ettevõtete näidetel avatud innovatsioonist ja inimeste kaasamise tähtsusest innovatsiooniprotsessi. „Veel mõni aeg tagasi arvati, et hea algataja on eelkõige hea insener,“ ütles Lindegaard, „kuid viimase viie kuni seitsme aasta jooksul on avatud innovaatiline ärimudel mõttemalle suuresti muutnud, eriti just hiljutise finantskriisi järel.“

Euroopa Innovatsiooniakadeemia president Alar Kolk tutvustab iEngines metoodikat ning viib läbi praktilise töötoa. Innovatsioonimudel iEngines on maailmas tuntud ettevõtted suureks kasvatanud. Osalejad saavad kaasa töövahendi, mille abil ettevõtte innovatsiooniplaan ellu viia. „Innovatsioon peab ettevõtted kasvama panema ning see ei tähenda vaid uute toodete ja teenuste arendamist,“ nentis Alar Kolk. „Arendustegevuses peituvate võimaluste pilt on märksa mitmekesisem. Uuendusi saab rakendada erinevates valdkondades: ärimudelid – kuidas teenida raha; disain – kuidas kliendid tooteid ja teenuseid kasutavad; tarnekanalid – kuidas parimal viisil toimetada pakutavat kliendi ja kasutajani; protsessid; klientide kaasamine – kuidas arendada vastastikku kasulikke kliendisuhteid.“

Koolitus toimub innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory (Raja 15, Tallinn). Koolituse raames on võimalik tutvuda Mektory laborite ja koostöö-võimalustega. Mektory on keskus, kus kohtuvad teadlased, üliõpilased ja ettevõtjad, et ellu viia innovatsiooniprojekte, mis toovad ärikasu ettevõtjatele, töökogemust üliõpilastele ja teadusarendusvõimalusi ülikoolile.

Innovatsioonipäeva koolituse programm ja registreerimine: www.tallinn.ee/innovatsioonipaev

Programm

09.30 -10.30 registreerimine, hommikukohv ja innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory võimalustega tutvumine
09.40 – 10.00 Mektory laboritega tutvumine I grupp (gruppi saab valida registreerimisel)
10.00 – 10.20 Mektory laboritega tutvumine II grupp
10.30 – 11.30 Open Innovation, Stefan Lindegaard
11.30 – 12.10 iEngines metoodika tutvustus, Alar Kolk
12.10 – 12.40 Innovatsioonimudeli praktiline osa, Alar Kolk, Stefan Lindegaard
12.40 – 13.25 Lõunapaus
13.30 – 14.30 Innovatsioonimudeli praktiline osa jätkub, Alar Kolk, Stefan Lindegaard
14.30 – 14.45 Paus
14.45 – 16.00 The People side of Innovation, Stefan Lindegaard
16.00 – 16.10 Lõppsõnad, Alar Kolk
16.10 – 16.30 Mektory laboritega tutvumine III grupp