Noored meistrimehed valmistasid 330 automudelit

Andrelina_Kallem2eKaheksandate Stokkeri Meistrivõistluste teema on “Ehita hüppav monster truck!” 4.-9. klasside õpilased valmistasid kokku 330 mudelautot, millest 60 võistlevad laupäeval, 10. mail finaalis.
Laupäeval algusega kell 12.00 toimub Stokkeri Meistrivõistlused 2014 “Ehita hüppav monstertruck!” finaal Pirita Spordikeskuses, velotreki taga.

Peep Pajumäe, Stokkeri turundusjuht. “Seekordsete meistrivõistluste eripära on, et eelvoorudes olid väga kõrgetasemelised, hea idee ja korraliku viimistlusega monstertruckid. Paljud olid tõsist vaeva näinud mudelite vedrustusega, vedrustuse olemasolu viis ka mitmed finaali. Samuti on meie võistluste geograafia laienenud ja töid esitas vähemalt kümme kooli, kes varem ei ole osalenud.”

Finalistide nimekiri ja reeglid www.stokker.ee/monstertruck

Võistluste žüriisse kuuluvad autoinsener Indrek Nikker, Rapla Ühisgümnaasiumi tööõpetuse õpetaja Aivar Lips, automatkaja Rait Paimets, autoajakirjanik Elmar Ots Autolehest. Võistlusi juhib tuntud automatkaja Väino Laisaar.

Hüppav monster truck on ilma mootorita, kallakust alla sõitev auto. Rada on 8 meetri pikkune ning umbes 30 kraadise langemisnurgaga, rajatud Pirita Spordikeskuse taha mäenõlvale. Raja esimesel kolmandikul on lauged raja ühest servast teise ulatuvad “kühmud” ja “lained”. Raja lõpus on umbes 15 cm kõrgune hüpe.

Stokker palus meistrimeestel valmistada kõik auto detailid ise ning mitte kasutada valmis mänguautodelt pärit osi. Kasutada võis kinnitusvahendeid (kruvid, poldid, traat vms) ja puitu, metalli, plastikut, paberit, samuti võis taaskasutada taarat.

Parimatele võistlejatele ja õpetajatele paneb Stokker taas välja hinnalised ning praktilised auhinnad. Kolm kooli, kust kõige rohkem osalejaid finaali pääseb, saavad valida arvestatava summa eest töö- ja tehnoloogiaõpetuse klassi sisustust – tööriistu.