Kotka: m-teenused on Eesti eduloo järgmine samm

Taavi_Kotka_konkursi_avamisel_2014

Majandusministeeriumi IT-asekantsler Taavi Kotka tutvustas täna riigi strateegilist plaani mobiilsete rakenduste arendamiseks ja selles erasektori toetamiseks ning avas konkursi „Eesti parim mobiilirakendus 2014”.

Kotka sõnul on mobiiliteenused tulevik ja positiivne paratamatus kolmel põhjusel:

  1. Ühiskond ja inimesed on muutunud ja tahavad saada asjad tehtud kohe ja mitte hiljem kodus arvuti taga.
  2. Inimesed ootavad, et teenus oleks lihtsam ja lakoonilisem nagu seda hea mobiiliteenus peaks olema.
  3. See on Eesti e-riigi eduloo järgmine samm.

Kotka tõi esile Fortumo ja Creative Mobile’i, mis on kiirelt riigi edukaimate ettevõtete hulka tõusnud.

“Praegu on riigi m-teenused veel liiga keerulised, kuid teeme aktiivset tööd, et teha teenused paremini ja lihtsamini kodanikele mobiilis kättesaadavaks. Näiteks arendame telemeditsiini valdkonda, et säästa aega ja ressursse. Samuti arendame praegu eesti.ee mobiiliversiooni,” ütles Kotka. Tema sõnul on raha riiklikeks mobiiliprojektideks planeeritud ning töö nendega käib.

“Riik tahab ja peab mobiiliteenuste arendamist propageerima ja edendama. Seepärast kuulutan täna avatuks Eesti parima mobiilirakenduse konkursi. Ootame konkursile viimase kahe aasta jooksul valminud mobiilirakendusi viies kategoorias ja töid saab esitada 20. maini,” lausus Kotka.

Konkursi „Eesti parim mobiilirakendus 2014” ellukutsuja on Riigi Infosüsteemi Amet. See toimub ELi struktuurivahendite programmi “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine” ja Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Konkursi teave: https://konkurss.eesti.ee