Steve Ballmer külastas Skype’i, hiljem liitus külastusega Eesti President

GHFBTYXH
Eile õhtupoolikul saabus eralennukiga Tallinna Microsofti juht Steve Ballmer. Täna kell 10 algas Microsofti juhi tutvumine Skype`i arenduskeskusega Mustamäel. Hiljem liitus kohtumisega ka eesti president, Toomas Hendrik Ilves. Kohapeal oli ka fotograaf kohalikest väljandest Äripäev kes on ka ülevalpool oleva pildi autor. Microsoft Eesti osakonda Ballmer küll ei külasta kuid palus neid tervitada. Juba homme hommikul suundub Ballmer edasi Stocholmi ja pärastlõunal edasi Londonisse.

 

Steve kinnitas ka seda, et ei plaani Skype eestist ära viia vaid tahavab siin pikalt toetuda Eesti talentidele ja võimalusel oma kohalikku töötajaskonda laiendada. Pildipeal Sten Tamkivi, Tony Bates, Toomas Hendrik Ilves ja Steve Ballmer. Rohkem pilte leiab Vabariigi Presidendi Kantselei lehelt. Ballmeri külaskäik tõi rõõmunägusid ka töötajatele – nimelt saavad kõik Skype töötajad saavad endale Windows Phone, Xbox 360 ja Kinecti seega paljude kodudes on nüüd ilmselt kuulda rõõmuhüüdeid, eriti neil kellele jõuluvana ei toonud eelmiste jõulude ajal Kinecti. Et aga praegu Xbox toetatud Eestis ei ole, siis pakuti välja võimalus ühendada Skype krediit Xbox Live krediidiga. Hetkel on see küll alles idee staatuses, kuid ehk muutub miskit põnevamaks eestlaste jaoks.

httpv://www.youtube.com/watch?v=GsFumy1g09U

Video Via ERR.

Kuluaarides sahistatakse aga, et Skype’le on Microsoftil suuremad plaanid kui avalikusele öeldud. Kuigi avalikusele on mainitud, et Lync klient saab endale Skype Connectori ja keskendutakse videoreklaamile enne kõne algust ning Xbox 360 + Kinect ühendamisega siis tagatubades arutatakse väidetavalt selle üle kui palju siis ikkagi Windows Live Messengerile päevi jäänud on enne kui sellelt juhe seinast tõmmatakse. Kaks omavahel konkureerivat platvormi pole mõtet üleval pidada, see on selge igaühelegi.

Internetis on mainitud ka võimalikust Skype ja Facebooki kiirsuhtlusplatvormi ühendamiseks, pakkudes lõppkasutajale võimalusi teha üle Skype videokõnesid ilma reaalselt Skype klienti installimata otse Facebooki lehelt. Kõik Facebook kasutajad oleksid lihtsalt ühest hetkest ka Skype kasutajad.  See oleks suur samm nii Facebooki, Microsofti kui ka Skype jaoks. Kuulujuttude järgi olla need asjad juhtumas juba selles kvartalis.

4 thoughts on “Steve Ballmer külastas Skype’i, hiljem liitus külastusega Eesti President”

  1. arvestades seda et windows phone jaoks pole skype softi enam, võib oodata osta.ee-s nende vidinate uputust 🙂

Kommenteerimine on suletud.