-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Teadlased leidsid ravi vähile, kuid kedagi ei huvita
Kanada teadlased leidsid lihtsa ravi vähile, kuid põhilised ravimitootjad pole sellest huvitatud kuna see on liiga odav. Teadlased Alberta Ülikoolis, Kanadas on leidnud väga lihtsa meetodi vähi tapmiseks kasutades lihtsasti valmistavat ravimit kuid ometi pole see uudis jõudnud suurtematesse uudistekanalitesse. Ravim ei vaja patenti, seega saab seda võtta laialdaselt kasutusele ja ta on väga odav võrreldes teiste vähiravimitega mida suurkorporatsioonid toodavad. Antud ravimit on testitud rottide peal mis olid nakatatud raskekolisete kasvajatega; vaid veega lahjendatud ravimit neile sisse jootes olid tulemused juba märgatavad. Lisaks on testitud antud ravimit inimrakkude peal – kopsu-, rinna- ja ajuvähi tüvesid tapab ravim väga efektiivselt ja jätab terved rakud puutumata.
Põhjus miks me sellest kuulnud ei ole on lihtne – kuna ravim pole patenditav ei ole selles suuri rahasid nagu kallites AIDS ravimites mis on patenditud. Seega peaksid kohalikud teadlased siin maarjamaal ja mujal maailmas ise ravimit tootma ja tegema rohkem uurimistööd kinnitamaks praegu leitud fakte. Seega, ole kena ja jaga seda uudist oma sõbra või tuttavaga kes töötab nt. Tartu Ülikoolis või mujal teadlasena. Toome oma koduõuele ravimi mis on odav ja lihtne toota ja mis muudaks kõikide elu paremaks siin maamunal. Teadlaste jaoks on kindlasti huvitav algne uurimistöö mida leiab siit. Enne kui me saame antud ravimit apteegist osta tuleb muidugi läbida veel palju teste läbi teha kinnitamaks selle ohutust inimestele ja toime mõju.
2 kommentaari on this Post
Targo
Võta nüüd ikka mõistusega 🙂 Kui tegelikult ka oleks olemas lihtne, tõhus ja kättesaadav meetod vähi ravimiseks, siis lihtne nõudmise ja pakkumise suhte analüüs ütleb, et sellega saab ka ilma igasuguste patentideta palju raha teenida. Enamik meditsiinile kulutatavast rahast ei ole teps mitte patentravimitega seotud.
Patentravimitega on võimalik rohkem raha teenida selle pärast, et on vähem konkurentsi, mittepatentravimitel eksisteerivad lihtsalt odavamad tootjad, kes vastava niši täidavad. Mõlemal juhul on aga tootjad olemas, see et nõudlus rahuldamata jääb, on majandusteaduslikult võimatu. Muidu ei toodaks ju keegi aspiriini ka, kuna patendid on ammu aegunud.
Pigem on ikka palju tõenäolisem, et see raviviis on 90% haip ega ole tegelikult nii efektiivne kui siit jutust välja paistab.
Tanel
See on jälle üks selline uudis, mis üritab mitte millestki mulli puhuda. Lähemalt uurides selgub, et pole üldse selge, kas see ravim töötab (kliinilised katsed inimeste peal alles käivad). Teateid uutest imelistest väheravimitest tuleb peaaegu iga nädal. Vähk on väga keerukas haigus ja on üsna vähetõenäoline, et ühel päeval leitakse mingi “silver bullet”, mis selle vastu hoobilt aitab.
Mingist ravimitootjate vandenõust on muidugi väga äge rääkida.
Siin on põhjalik teema käsitlus:
http://scienceblogs.com/insolence/2010/05/dichloroacetate_dca_and_cancer_deja_vu_a.php