Starmani kliendid helistavad kõige rohkem Venemaale

Starman_illustration_d

Juhtiva koduste kommunikatsioonilahenduste pakkuja Starmani telefonikliendid teevad kõige rohkem väliskõnesid Venemaale, populaarsuselt järgneb Soome.

Kõige enam helistatakse Starmani võrgust rahvusvahelisi kõnesid Moskvasse, Peterburi ning teistesse Venemaa fiks- ja mobiilivõrkudesse. Järgnevad Soome, Ukraina, Valgevene, Saksamaa ja Rootsi. Välissuundade esikümne teise poole moodustavad Norra, Suurbritannia, Läti ja USA.

Starmani juhatuse liikme Indrek Ildi sõnul on Venemaa edu rahvusvaheliste kõnede edetabelis mäekõrgune. “Venemaale on Starmani kliendid helistanud eelmisel aastal üle 55% väliskõnede minutitest, mis suurusjärguna on võrreldav Eesti mobiilivõrkudesse tehtavate minutitemahuga,” lausus Ild. “Soome osakaal moodustab 9,5%, Ukraina 5,8% ning Valgevene veidi üle 5% rahvusvaheliste kõnede minutitest. Sagedast helistamist välismaale toetab meie telefoniteenuse XL pakett, millega saab tasuta teha kõikjale üle maailma kuni 200 minutit telefonikõnesid kuus.”

Kokku helistasid Starmani kliendid mullu 118 riiki. Kõige vähem tehti kõnesid Albaaniasse, Kongosse ja Tongale.

Starman alustas telefoniteenuse pakkumist 2005. aastal. Ettevõte osutab fikstelefoniteenust oma kaabelvõrgu baasil. Enamik Starmani telefoniklientidest on pannud endale kokku personaalse teenuspaketi ning kasutab lisaks veel televisiooni- ja internetiteenust. Starmani televisiooni- ja internetiklientidele on telefoniteenuse S-pakett kuutasuta.

Starman on juhtiv koduste kommunikatsioonilahenduste pakkuja, kelle teenused jõuavad rohkem kui 560 000 koduni kõikjal üle Eesti. Ettevõte pakub televisiooni-, interneti- ja telefoniteenuseid ning edastab telepilti lisaks ka maapealse leviga digitelevisiooni ZUUMtv vahendusel. 1992. aastal tegevust alustanud Starman on kasvanud Eesti suurimaks vabaturu tingimustes tekkinud telekommunikatsiooniettevõtteks, mis annab tööd rohkem kui 200-le inimesele.