ID-kaardi baastarkvara uuendused – versioon 3.7

baastarkvara

Baastarkvara versioonis 3.7 on tehtud mitmed parandused ja uuendused, mis muudavad ID-kaardi elektroonilise kasutamise mugavamaks. Automaatne tarkvarauuendus jõuab vanemate versioonide (alates ver 3.5) kasutajateni veebruaris.

Lisaks on versiooniga 3.7 tehtud esimene samm selle suunas, et Eesti ID-kaardi tarkvara oleks tulevikus kättesaadav operatsioonisüsteemikesksetes rakenduste poodides.

 • Apple’i rakenduste poest App Store saab juba täna alla laadida ID-kaardi haldusvahendi, mis võimaldab teha kõiki ID-kaardi haldamisega seotud toiminguid, näiteks vahetada PIN-koodi.
 • Microsoft on heaks kiitnud Windows Minidriver komponendi. Kui Windows 8 arvutiga ühendada esmakordselt kaardilugeja ja ID-kaart, siis paigaldatakse arvutisse automaatselt Minidraiveri komponent. See võimaldab ID-kaardiga e-teenustesse sisse logida, kui kasutada brauserit Internet Explorer.

Olulised parandused:

 • Windows XP kasutajate jaoks paranes ID-kaardi kasutamine e-teenustesse autentimisel. Tehniliselt on kasutusel uus, uuemate Windows operatsioonisüsteemidega analoogne lahendus.
 • Vähenema peaksid Windowsi kasutajate probleemid sellega, et sertifikaadid ei registreeru. Sertifikaate ei pea enam käsitsi registreerima ID-kaardi haldusvahendi vastavas dialoogiaknas, sest need registreeritakse iga kord automaatselt haldusvahendi avamisel. Lisaks käivitatakse ID-kaardi haldusvahend automaatselt tarkvara paigaldamise lõpus.
 • Uuemates Windowsi operatsioonisüsteemides (alates Vistast) on nüüd DigiDoc3 kliendis ja veebibrauseris digiallkirja andes PIN-koodi sisestamise dialoogiaknad samasugused nagu autentimisel.
 • Lihtsustunud on krüptopulgal oleva digitempli kasutus. Templit saab kasutada otse ja selleks ei pea DigiDoc3 klienti seadistama.
 • Parandatud on vigu, kohandatud tekste ja kasutusmugavust. Lisatud on olulisi täiendavaid turvakontrolle allkirja loomisel ja verifitseerimisel.

Suuremad muutused:

 • Piiratud on allkirjastamine e-teenustes või infosüsteemides, kus on kasutusel Java Applet. Java Applet on aegunud ja ebaturvaline komponent ega ole kunagi olnud ametliku ID-tarkvara osa.
 • Windows XP kasutajad ei saa anda digiallkirja e-teenustes või infosüsteemides, kus on kasutusel Active-X komponent. Järgmises versioonis laieneb piirang kõigile Windowsi kasutajatele. Active-X ei ole ametliku ID-tarkvara osa ja ühilduvus pole seetõttu tagatud.
 • DigiDoc3 kliendiga ei ole võimalik enam allkirja lisada ega eemaldada Digidoc konteineri vanade formaatide 1.0, 1.1 ja 1.2 puhul. Vana formaadiga konteineris on võimalik vaid verifitseerida allkirju ja avada konteineri sees olevaid dokumente. Digidoc formaat 1.3 on kasutusel juba aastast 2004.
 • Toetatud on uued operatsioonisüsteemid: Windows 8, Mac OSX 10.8, Ubuntu 12.10, Fedora 17 ja openSuse 12.2

Detailsem muudatuste ja paranduste nimekiri. Tarkvara on kättesaadav keskkonnast installer.id.ee.

Arendajate jaoks on olemas uued versioonid teekidest. Juhime tähelepanu turvaparandustele: allkirjastamisel ja verifitseerimisel on lisatud allkirja nonce välja kontroll ning vanade digidoc failiformaatide kasutus on piiratud.

Detailsem teekide muudatuste ja paranduste nimekiri ning allalaadimine