Ära Googelda, Bingi ;)

Hell - Temperature

Nali naljaks, aga see soovitus tuleb Asa Dotzler’ilt ise, tema enda ajaveebis ja see pole isegi kontekstist välja võetud. Vinge kas pole? Peamine põhjus selleks on privaatsus (sellekohapealt tahaks kangesti soovitada hoopis ixquick otsingumootorit, siinkohal on hea viidata nende privaatsuspoliitikale. Muide, Google ise väidab, et sul ei tohiks olla mitte midagi mida varjata.

If you have something that you don’t want anyone to know, maybe you shouldn’t be doing it in the first place. If you really need that kind of privacy, the reality is that search engines — including Google — do retain this information for some time and it’s important, for example, that we are all subject in the United States to the Patriot Act and it is possible that all that information could be made available to the authorities.

7 thoughts on “Ära Googelda, Bingi ;)”

 1. [quote comment=”719″]Ixquick on ka nüüd päris lahe otsingusüsteem. 😀
  otsingunäide[/quote]
  Tegemist on otsingukaaperdamisega (Google ja Yahoo serverites). Teglen juba teist päeva selle probleemi lahendamisega.

  Seniks soovitaks kasutada mõistlikku otsingut nagu nt. Bing 😛

 2. Ma olen lõpuks Bingiga harjunud ja seda enam välja ei viitsi vahetada. 😛
  Bingile saab isegi selgeks teha jänki-eesti hübriidi, kui valida asukohaks ameerika ja seadetes keeleks eesti. Samas võiks nad selle Euroopa osa täismahus tööle saada, siis oleks eriti hea seda kasutada. 😀

 3. Mind huvitab ikka rohkem see mis vastuseid ma otsimootorilt saan.
  Kahjuks ei suuda Bing veel konkureerida googlega.
  Näiteks failiotsing: ?intitle:index.of? mp3 nimi.
  Kui blogijal on viitsimist võiks kõik paremad otsimootorid ritta laduda 🙂
  Võibolla võtaks isegi midagi uut kasutusse.
  Lihtsalt MS eelistuse või privaatsuspoliitika pärast ei ole sellel mõtet.

 4. Kuna mul ei ole midagi varjata, siis huvitab mind eelkõige see, kui hea on otsingu tulemus. Ja minu senine kogemus ütleb, et ka Microsofti enda leheküljelt leian ma otsitavad asjad paremini üles just Google’ga, Microsofti otsingumootor ei taha sugugi samu asju välja pakkuda.

 5. Rein, rääkisin eile Microsoft EMEA VP ja tema isegi mõistab, et privaatsus on oluline. See ei ole küsimus kas sul on midagi varjata või mitte.

  Ise leian, et Bingi vastused on samahead ja pildiotsing parem. Seda muidugi juhul kui selgeks õpetada Bingile, et sa oled jänki. Kuidas seda teha ja üldse Bingi kasutada vaata Heiki lehelt.

Kommenteerimine on suletud.