Starman uuendas oma teenuste pakkumist enne koolihooaja algust

STARbox_

Starman tutvustas ajakirjanikele see nädal oma selle hooaja pakkumisi ning ootamine oli seda väärt. On uudiseid millest rääkida ning peamiselt kolm teemat : kiirem internet, ajamasin ning rohkem vabadust.

Ajamasin nüüd saadaval 

Telekava

Starmani kasutajad on tuttavad KordusTV teenusega, mis võimaldas vaadata 9 telekanali saateid. See on nüüd asendatud Ajamasinaga, mis võimaldab vaadata tervenisti 80 kanalit kuni 8 päeva jooksul pärast eetris olemist ning on klientidele tasuta. Nagu varasemalt on ka Ajamasinas võimalik reklaamipausidest üle hüpata, saateid peatada ja edasi tagasi kerida. Ajamasin töötab ainult SD kanalitega, mõned nišikanalid pole toetatud. Soovikorral saab tasuta Ajamasina teenusest ka loobuda.

Lisaks ajamasinale on olemas ka saadete salvestamise võimalus ning ka see on saanud täienduse, võimaldades salvestada nüüd kuni 100 kanalit. Nii nagu ka ajamasina puhul on ka salvestamise eelduseks kanalite olemasolu kliendi paketis.

Hindade poolest lisab salvestamise teenus kuumaksule vastavalt siis 25GB kettaruumi puhul 2.99€, 50GB puhul  4.99€, 100GB puhul 6.99€ ning 200GB puhul 9.99€. Helistades Starmani toesele on võimalik seda suurendada kuni 1000GB’ni. Salvestada saab saateid nii HD kui ka SD kvaliteedis ning salvestis säilib Starmani pilves kuni kettaruumi teenust tellitakse või kustutatkse kasutaja poolt.

PS: Olen märganud, et paljud ei mõista pilveteenuse võimalusi. Saated mida sa salvestad ühest digiboxist on kättesaadavad kõigil sinu valduses olevatel digiboxidel. Pane salvestama elutoast ja vaata magamistoast näiteks.

Kiireim internet üle eesti

Starmani kiirem internetipakett võimaldab ligi 200Mps (25MB/s) allalaadimiskiirust ning 20Mps (2,5MB/s) üleselaadimiskiirust. See teeb nii 90GB tunniga. Aga mida selle kiirusega peale hakata? Vaatame korra olukorrale mängukonsoolide turul. Valdav enamik mängude ostmisi toimub üle interneti ning valdav osa mänged hakkavad tööle vaid väga väikese osa ette laadimisel ning laadides ülejäänud maailma mängimise jooksul. Elioni 30Mps (3.75MB/s) allalaadimiskiiruse juures on ooteajaks tavaliselt üks pikem kohvipaus pärast mida saab mängimist alustada. Starmani ühendusega võtab see aga kordades vähem aega. Filmide ostmine ja vaatamine muutub sujuvamaks ning teades uusi mänge, mille põhimõtted on pilve poolt kontrollitud tegelased, siis on ainult positiivne näha kohaliku teenusepakkujat valmistumas sellel talvel saabuvale võrgukoormusele.

Kuid interneti kiirused ei tõusnud ainult kõige kiiremal paketil. Kahel odavamal paketil kahekordistusid kiirused ning natuke sai juurde ka L paket, muutudes nüüd kõige huvitavamaks paketiks turul. Oluline on ära märkida, et kui 5/1 ja 12/1 ühendus on Elionil üle Eesti saadaval, siis 5/5 ja 30/10 nõuavad lähedal asuvat jaama ning 50/10 ja 100/20 nõuab optilist ühendust (eramajades harva saadaval). Samalajal on Starmani kiirused kätte saadavad kõikjal Eestis.

Starman Elion
▼2Mbs / ▲0,5Mbs 9.99€ ▼5Mbs / ▲1Mbs 16€
▼5Mbs / ▲5Mbs 16€
▼10Mbs / ▲2Mbs 15.99€ ▼12Mbs / ▲1Mbs 20€
▼60Mbs / ▲10Mbs 19.99€ ▼30Mbs / ▲10Mbs 24€
▼50Mbs / ▲10Mbs 20€
▼200Mbs / ▲20Mbs 25,99€ ▼100Mbs / ▲20Mbs 24€

Selleks, et oma internetikiirust juba täna tõsta, tuleks teha kõne Starmani infotelefonile või saata E-kiri. Põhjus miks seda nii tehakse ei tähenda, et kättesaadavusega probleeme oleks, vaid selles, et DOCSIS 3.0 tehnoloogia toe puudumisel tuleb suurtemate kiiruste jaoks Modem välja vahetada. Lisaks lubab järk-järguline teenuse avamine vältida probleeme ning tagab kõigile ühtlasema kogemuse.

Starmani rakendus Androidile

android_programView android_gridView android_currentView android_channelView

Elionil on pikka aega olnud mobiilirakendus ning nüüd on oma sammud teinud ka selles suunas Starman. Starboxi omanikud saavad nüüd seda juhtuda mobiiltelefoniga. Nende mobiilirakendus töötab viisakalt Androidi uutemate seadmetel ning viimast lihvi antakse veel ka iOS versioonile, mis peaks jõudma App Store’si Septembri esimeses pooles. Kahjuks Windows Phone, mis müüb meil siin Eestis isegi paremini kui iOS, ei ole toetatud ning samuti ei ole ka veelgi vähem populaarsemad seadmed. Kuid vestluses lauataga selgus, et arendusi on plaanis jätkata ning klientide tagaside saab olema peamiseks suunavaks teguriks, kuhu poole edasi suundutakse.

Rakendus võimaldab näha telekava ning uurida ka ajamasina võimalust. Oluline on ära märkida, et Ajamasin töötab küll tasuta, kuid ainult nendel kanalitel, mida klient on endale tellinud. Loodetavasti saab see refresh nupu välimusega ajamasina kontrollnupp endale mingi teistsuguse väljundi – mina eelistaks kasvõi rohelist või punast mummukest ajamasina nime ees. Muude võimaluste seast on võimalik rakenduses veel ka otsing, meeldetuletus, salvestamine ning ligi 170 kanali telekava.

Suunaga tulevikku

Katsetamisel on Starmanil juba 600Mps ja tutvust olla tehtud juba ka 1Gps seadmetega. Starmani Ajamasinat ei oleks olnud võimalik teostada ilma modernse infrastruktuurita. Kui STV kasutab DOCSIS 1.1, 2.0/EuroDOCSIS Dual Standard siis kogu Starmani võrk on DOCSIS 3.0 tehnoloogia peal. Kui Elionil midagi tagataskus pole, on selle hooaja parim pakkumine Starmanil ning seda eriti maakohtades.

Vaadates tulevikku on Starman ostnud endale ka Elektriedasimüügiloa ning vaevalt nad seda niisama tegid, ilmselt on sellel mingi äriline mõte. Ning nagu korralikud ärimehed ikka, mainiti ka seda, et neil on veel uusi ja põnevaid asju varuks, millest nad hetkel rääkida ei taha, kuid on kindlad, et mõjutavad suuremal määral turgu.

2 thoughts on “Starman uuendas oma teenuste pakkumist enne koolihooaja algust”

  1. “Oluline on ära märkida, et kui 5/1 ja 12/1 ühendus on Elionil üle Eesti saadaval, siis 5/5 ja 30/10 nõuavad lähedal asuvat jaama ning 50/10 ja 100/20 nõuab optilist ühendust (eramajades harva saadaval). Samalajal on Starmani kiirused kätte saadavad kõikjal Eestis.”

    Vabandage, te eksisite firma nimedega vist? Starmani teenused on kättesaadavad vaid suuremates linnades kus valguskaabel ligidal, kogu Eesti saab ainult Elioni teenuseid tarbida.

Kommenteerimine on suletud.