Robotid panevad Mektory majas materjalid elama

Print

26.-30. augustil toimub Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory ruumides Skandinaavia rahvusvaheline robootika töötuba “Responsive Robotic Materialization”, kus nii teadlaste, arhitektide kui tudengite osalusel viiakse läbi mitmeid katsetusi robotite, sensorite ja erinevate kõrgtehnoloogiliste tulevikumaterjalidega.

Tallinna Tehnikaülikooli, Austria Innsbrucki Ülikooli ning Eesti Kunstiakadeemia koostöös korraldatud nädalapikkuse robootika töötoa eesmärk on teadvustada avalikkusele tänapäeva robottehnoloogiate praktilise kasutamise võimalusi disainis ning tootmises, et luua läbimurdelisi ja innovaatilisi laiatarbematerjale. Tegemist on nii Skandinaavia kui Eesti teadusmaailma tähtsündmusega.

“Selle nädala jooksul võivad siinsamas Tallinnas sündida materjalid, mida elamuehituses aastakümnete pärast kõikjal kasutatakse,” rõhutab Mektory direktor Tea Varrak ettevõtmise olulisust.

Viie päeva jooksul proovitakse robotite abil luua looduslike materjalide analoogiaid, milles sensorid oskavad anda materjalile vajalikku infot väliskeskkonna kohta.

“Väga lihtsalt öeldes ja tulevikuperspektiivi arvestades, oleks analoogsete materjalide kasutusvõimalus esteetiliselt põnevate, orgaaniliste ja komplekssete hoonete osade loomisel, mis erinevalt praegu kasutusel olevast tootmistehnoloogiast oleksid nii keskkondlikult kui finantsiliselt jätkusuutlikumad,“ lisab üks töötoa korraldajatest arhitekt Kadri Tamre.

Rahvusvahelise robootika töötuba, mille peakorraldajad on Innsbrucki Ülikooli eksperimentaalse arhitektuuri instituut, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond ning Tallinna Tehnikaülikooli mehhatroonikainstituut, toimub viie päeva jooksul Raja tänav 15 asuvas TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory majas.

Avamisele ning lõpptulemuste avalikustamisele on oodatud ajakirjanikud ja laiem avalikkus. Oma silmaga saab näha robootika töötoa tulemusi ning esitada küsimusi valdkonna juhtivatele teadlastele Eestist ja Austriast: Georg Grasser, Kadri Tamre, Allison Weiler Innsbrucki Ülikoolist ja professor Mart Tamre Tallinna Tehnikaülikooli mehhatroonikainstituudist.

Lisainfo ja ajakava 
http://responsiverobotics.wordpress.com/