Starman toob konkurentsi telekanalite turule

Tehnilise Järelevalve Amet kuulutas täna, 4. veebruaril juhtiva koduste kommunikatsioonilahenduste pakkuja Starmani võitjaks üleriigilise digitelevisiooni sagedusloa konkursil, mis toob esmakordselt Eestis konkurentsi ka sellele turule. Kui seni vastutas tavaantenniga vastuvõetava ZUUMtv telekanalite tehnilise edastuse eest AS Levira, siis sagedusloa saamise järel hakkab 24 telekanali levitamisega tegelema Starman ise.

Starmani juhatuse liikme Hanno Liiva sõnul otsustas Starman sagedusloa konkursil kandideeridaselleks, et tuua konkurentsi telekanalite õhu kaudu edastamise turule. “Konkureeriv edastamisteenuse pakkuja Levira on viimasel ajal oluliselt tõstnud teleprogrammide edastamise hinda nii telejaamadele kui ka Starmanile ZUUMtv pakkumisel, põhjendades hinnatõusu analoogtelevisiooni kadumise tõttu saamata jäänud tuluga,” selgitas Liiva. “Konkurentsi puudumine sel turul on viinud põhjendamatult kõrgete hindadeni. Starman suudab lisada maapealse leviga digitelevisiooni võrku uusi telekanaleid ning jätkata telepildi edastamist turu soodsaimate hindadega.”

Starmanil on rohkem kui 4-aastane kogemus õhu kaudu leviva digitelevisiooni ZUUMtv pakkumisel. ZUUMtv klientideni jõuavad tavalise katuseantenni kaudu kuni 28 telekanalit, neist 13 eestikeelsed. Lisaks suuremale arvule telekanalitele toob ZUUMtv vaatajateni hulgaliselt lisavõimalusi, näiteks erinevates keeltes heli ja subtiitrite valiku, pildiformaadi valimise, võimaluse vaadata ühe nupulevajutusega otse teleriekraanilt terve nädala telekava jne.