Eesti Interneti SA domeenipagas täitus 50 000 .ee domeeniga

Täna, 4. veebruaril 2011 ületas uue korra järgi registreeritud domeenide arv Eesti Interneti SA registris ümmarguse 50 000 piiri. Sillamäe Linnavalitsus registreeris ümber domeeninime sillamae.ee, mille registreerimistaotlus jõudis uude domeeniregistrisse järjekorranumbriga 50 000. Domeeninime sillamae.ee ümberregistreerimise taotlus Sillamäe Linnavalitsuselt jõudis uude registrisse täna hommikul. Sillamäe linnapea Jelena Koršunova avaldas lootust, et peatselt on võimalik registreerida ka täpitähtedega domeeninimi sillamäe.ee. “See parandab lehe leitavust ning kasutajamugavust.”

„Viimaste päevade domeenide registreerimise aktiivsus – suurusjärgus 150 päevas – näitab, et väga paljud domeeniomanikud on jätnud selle sammu viimastele päevadele enne ümberregistreerimata domeenide väljalülitamist esmaspäeval. Näha on, et domeeniomanikud ei maga,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.

„Ligi 50% 1992 – 2010 vana korra järgi registreeritud domeenidest on ümber registreeritud. Registreerija jaoks on positiivne sõnum, et kui domeenide arv kasvab praeguse trendi järgi, saame juba järgmisest aastast domeenitasu alandada,” ütles Kauts ja avaldas tänu kõigile registreerijatele ja registripidajatele. Eesti Interneti SA on mittetulunduslik organisatsioon ja domeeni tasu on kulupõhine. See tähendab, et kui registreeritud .ee domeenide hulk kasvab, tasu alaneb.

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid ja -tasud .ee, pri.ee. com.ee, fie.ee ning med.ee osas kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu, mille pooled liikmed nimetab ITL ja pooled liikmed riik.