Jaana Metsamaa – Hõbevalgeke

Mõnda aega tagasi sai tehtud intervjuud nii Gunnari kui ka Hennuga MVP programmi kohta. Mind on siit ja sealt togitud et ma sellega jätkaks kuna see on sihukene hästi põnev kuna MVP’d tegelevad alati millegi põnevaga. Jaana on selline hästi aktiivne tegelane kes kunagi oli lausa Tartlane, nüüd on ta juba Tallinnlane.

Räägi meile lähemalt sellest kes sa oled
Microsofti MVP Silverlight valdkonnas. Viimased 3 aastat olen erinevaid teid pidi kuidagi Microsoftiga seotud olnud. Tõmbasin käima MUG.ee kasutajagrupi Tartus, siis olen olnud Microsofti partnertudeng ja nüüd otsaga IT Colleges Windows Phone 7 õppejõud.

Räägi meile veidi oma MVP ajaloost, millal said esimestkorda MVP tiitli?
Esimese MVP tiitli sain eelmisel aastal, täpsemalt 1. aprillil. Aga nali see ei olnud. MVP tiitel antakse ametlikult eelmise aasta panuse eest aga usun, et minu puhul oli siin mitme aasta “raske” kommuunitöö, mis lõpuks ära tasus – MUG.ee, MSP panus, ajaveebid jne.

Kuidas hoiad ennast kursis viimaste tööriistade ja tehnoloogiatega?
RSSis on tähtsamad tehnika ajaveebid, Facebookis jagavad sõbrad seda, mis on eriti oluline. Vahel jõuan ka MUG.ee koosolekutele. Tartus on selline mõnus Uudised! Uudised! Uudised! rubriik, kus kõik kõige tähtsam kajastust leiab.

Mida tähendab sinujaoks MVP staatus?
MVP tiitli saamine on suur tunnustus, ega sa iga päev Microsofti peakontorist klaaskujukest ja pikka kiidukirja ei saa. Motiveerib edasi tegelema Microsofti kommuuniga. Kuigi MVP-de kommuun on rahvusvaheline ning Silverlight kommuun niisamuti, olen mina otsustanud olla Silverlight evangelist Eestis. Ajaveebi pean eesti keeles ja esinen eesti keeles 🙂

Millega sa tegeled kui sa ei arenda tarkvara?
Viimasel ajal võtab suurema osa minu vabast ajast idufirmaga tegelemine. Quotista on sotisaalvõrgustik tsitaadikogujatele. Lisa tsitaat raamatust, veebist, filmist või muusikast. Jaga tsitaate sõpradega ja jälgi, mida teised tsiteerivad, et seeläbi avastada uut ja põnevat sisu. 🙂

Kui sa saaksid küsida Steve Ballmerilt ükskõik millise küsimuse, siis milline see oleks?
Who let the dog’s out? Või siis mis on see trend ja tehnoloogiaareng, millele ta panustaks praegu, kui ta oleks veel 20ndates ja asuks looma oma ettevõtet.

On sul olnud võimalust osaleda MVP Global Summitil? Kui jah siis millal ja milline oli sinu kogemus?
MVP Summitile sel aastal ei jõua, kuid ehk järgmisel aastal?

Mis teeb MVP’st hea MVP?
Hea MVP on see, kes arendab tema valdkonnaga seotud kommuuni ning aitab edendada toodet ennast. Võrreldes ehk teistega on Microsofti arendustehnoloogiate ümber fantastiliselt aktiivne kommuun, mille ajaveebide ja foorumite kaudu saab alati abi. Need kommuunid on nii vinged suures osas just tänu MVP-dele :).

Mida sa arvad MVP rollist tehnoloogia promomisest?
MVP-del on tavaliselt oma valdkonnast või tehnoloogiast väga põhjalikud teadmised, see annab suure eelise promomisel, sest nad on lihtsalt oma ala nii suured fännid, et see tuleb iseenesest.

Mida sinu arvutikotist võib leida?
Arvuti, Moleskine märkmik, Visiitkaardid, Tindipliiats ja mündid.

Sinu 5 lemmik MVP’d?
Eks ma Silverlight MVP-sid tunnen kõige paremini, nende tegevustel hoian alati silma peal: Dave Campbell, Jonas Follesø, Robby Ingebretsen, Jeff Prosise. John Papa on nüüdseks küll Microsoftis ametis Silverlight evangelistina, ent tema Silverlight TV saateid lihtsalt tuleb alati vaadata.

Millisel konverentsil / loengul soovitaksid osaleda? Miks?
Ise tahaksin väga minna MIX konverentsile. Palju ilusaid asju ning keskendumine kasutajale ning tema kogemusele. Olen käinud TechEdil, mida soovitan ka kindlasti, palju huvitavaid inimesi ning pilguheiteid tuleviku tehnoloogiatele.

Mis on parim asi mis sinuga juhtunud on peale MVP tiitli saamist?
Võimalik, et õnnestub Silverlight MVP-na MIX konverentsile minna. See on suht lahe.

Millist raamatut sa viimati lugesid?
Malcom Galdwell, The Tipping Point.

Kui sul oleks võimalus valida üks koht kuhu reisida, nüüd ja kohe, mis see oleks?
Itaalia veinimõis, ilusa ilma ja väga hea kokaga.

Kui keegi tahaks nüüd ka MVP’ks saada siis mida sa soovitaksid tal teha?
Blogida, esineda ja olla igati aktiivne kommuunis.

Sinu kontaktinfo?
http://h6bevalge.riiul.com, http://silverlight.riiul.com, Quotista ja jaanametsamaa{ätt}gmail{punkt}com